Hvor der er vilje, er der en vej
DK EN
  • Biltransport
  • Søfragt
  • Luftfragt
  • Baneløsning
  • Kurer & Pakker
  • Lagerhotel & Pick-pack
  • Salg
  • Marketing og kommunikation
  • Told, jura og rådgivning
  • Messer
  • Administration
  • Direktion
  • Terminal
  • FTL
  • Herning
  • Roskilde
  • Odense
  • Padborg
  • Kolding
  • Baltikum
  • Benelux og Tyskland
  • Danmark
  • Estland, Letland og Litauen
  • Frankrig
  • Grækenland
  • Italien
  • Norge, Sverige og Finland
  • Polen og Tjekkiet
  • Portugal
  • Schweiz
  • Spanien
  • Tyrkiet
  • UK og Irland
  • Østeuropa
  • Østrig
  • Road Manager
  • Økonomi
  • IT
  • Reception
  • HR
  • Kantine
  • Facility
  • Bestyrelse
Kjeld TygesenManaging Director
ALPI Danmark A/S
+45 96 27 60 80kjeld@alpi.dk
Søren PræstGeneral Brand Manager+45 96 27 60 01soren@alpi.dk
René BertelsenDepartment Manager+45 96 27 69 81rb@alpi.dk
Tom Otzen HøjDepartment Manager+45 44 22 64 11tom@alpi.dk
Tom Otzen HøjDepartment Manager+45 44 22 64 11tom@alpi.dk
Ronni BekkerBranch Manager+45 99 28 78 21ronni@alpi.dk
Jens SallingBranch Manager+45 77 30 39 62jsa@alpi.dk
René Huusom MortensenProject & Facility Manager+45 96 27 60 11rene@alpi.dk
Martin Bo BlackKey Account Manager+45 40 84 30 88martin@alpi.dk
Søren Præst‌‌Department Manager+45 96 27 60 01soren@alpi.dk
Bent Norup AndersenDepartment Manager
Norden, Baltikum og told
+45 76 77 14 08bn@alpi.dk
Andreas Bo AndreassenIT Manager+45 96 27 60 30andreas@alpi.dk
Karl ChristensenDepartment Manager,
Rådgivning og Claims
+45 96 27 69 95karl@alpi.dk
Mette E ThygesenCoordinator+45 96 27 60 77met@alpi.dk
Troels ZennerSeafreight Procurement Manager+45 99 28 78 18troels@alpi.dk
Jens Anton RahbekSeafreight Development Manager+45 99 28 78 17jar@alpi.dk
Søren JepsenSeafreight Manager, import+ 45 99 28 78 13sje@alpi.dk
Marianne NielsenCFO+45 96 27 60 70mn@alpi.dk
René BertelsenDepartment Manager+45 96 27 69 81rb@alpi.dk
René BertelsenDepartment Manager, eksport+45 96 27 69 81rb@alpi.dk
Mikael PhilipFreight Forwarder+45 96 27 60 79mph@alpi.dk
Mikael PhilipFreight Forwarder,
Benelux
+45 96 27 60 79mph@alpi.dk
Annette Skaaning HansenFreight Forwarder, eksport Benelux+45 96 27 69 87ash@alpi.dk
Freja Sofie KatborgFreight Forwarder, import
Benelux
+45 77 30 39 33fsk@alpi.dk
Niels HansenDepartment Manager+45 96 27 60 24nh@alpi.dk
Morten RasmussenDepartment Manager+45 96 27 60 84mra@alpi.dk
Ann Lind KirkegaardTeam Leader, Freight Forwarder, told+45 96 27 60 85ann@alpi.dk
Jens Ole BligaardDepartment Manager+45 21 17 87 28job@alpi.dk
Michael FaarupWarehouse Manager+45 61 22 67 37faarup@alpi.dk
Ulrich LadefogedSupervisor National Logistics+45 41 55 75 20ul@alpi.dk
Claus GrønskovTeam Leader, Logistics+45 30 30 10 37cgr@alpi.dk
Søren ClemmensenBranch Manager+45 43 41 04 54sorenc@alpi.dk
Tiago MarcheziLogistics Coordinator+45 43 41 04 56tiago@alpi.dk
Tina ClausenLogistics Assistant+45 43 41 04 57tc@alpi.dk
Elisabeth PedersenLogistics Assistant+45 43 41 04 70elisabeth@alpi.dk
Kamilla KristiansenLogistics Assistant+45 43 41 04 40kamilla@alpi.dk
Frederik TeglmanLogistics Assistant+45 43 41 04 73fct@alpi.dk
Bernt LaierSeafreight Manager, eksport+45 77 30 39 23bl@alpi.dk
Søren JepsenDepartment Manager+45 99 28 78 13sje@alpi.dk
Kent CorneliusGeneral Sales Manager+45 41 55 75 10kc@alpi.dk
Christian BlemDepartment Manager+45 96 27 60 29cb@alpi.dk
Michael Fog PedersenKey Account Manager+45 99 28 78 03fog@alpi.dk
Flemming Bitsch NielsenTeam Leader, Warehouse+ 45 24 61 42 49fn@alpi.dk
Lennert Alslöv JensenWarehouse Manager+45 77 30 39 46laj@alpi.dk
Mette Lindby PedersenOcean Export Manager+45 77 30 39 11mlp@alpi.dk
Lars JacobsenAirfreight Manager East+45 99 28 78 26lj@alpi.dk
Anne Roy MadsenFreight Forwarder+45 99 28 78 36arm@alpi.dk
Nikolaj LipFreight Forwarder+45 99 28 78 23nl@alpi.dk
Thomas RæstadTeam Leader,
Freight Forwarder
+45 43 41 04 49tr@alpi.dk
Jens NielsenFreight Forwarder, eksport Tyskland+45 96 27 69 88jens@alpi.dk
Ole H. HansenKey Account Manager+45 99 28 78 22ohh@alpi.dk
Niels MyrupAirfreight Manager,
vest
+45 99 28 78 02nm@alpi.dk
Allan Rosendahl NielsenFreight Forwarder+45 96 27 60 38arn@alpi.dk
Anders JørgensenFreight Forwarder,
Norge
+45 96 27 69 97anders@alpi.dk
Michael PilgaardFreight Forwarder,
Finland
+45 76 77 14 03pilgaard@alpi.dk
Mark MadsenFreight Forwarder, eksport Tyskland+45 96 27 60 82mma@alpi.dk
Michael PilgaardFreight Forwarder+45 76 77 14 03pilgaard@alpi.dk
Lars-Ole HenriksenKey Account Manager, import+45 77 30 39 39loh@alpi.dk
Anton Ginnerup Grove NielsenFreight Forwarder,
Norge
+45 77 30 39 28anton@alpi.dk
Aonjan KhunthodLogistics Assistant
Stefan HermannIT Supporter+ 45 96 27 60 28sh@alpi.dk
Michael FiskerIT Supporter+45 96 27 60 08mfi@alpi.dk
Mikkel MortensenIT Supporter+45 96 27 60 12mim@alpi.dk
Aske Dalgaard OlsenFreight Forwarder+45 96 27 60 26aske@alpi.dk
Aske Dalgaard OlsenFreight Forwarder, eksport+45 96 27 60 26aske@alpi.dk
Thomas Jersie LarsenFreight Forwarder, eksport+45 43 41 04 53tl@alpi.dk
Steffen JohansenDepartment Manager+45 96 27 60 15sjo@alpi.dk
Torben SassClaims Supervisor/ Freight Forwarder+45 96 27 60 74torben@alpi.dk
Tina A. StigsenFreight Forwarder, eksport+45 96 27 60 13tas@alpi.dk
Mads IisagerFreight Forwarder, eksport+45 96 27 60 05mi@alpi.dk
Lene AndersenCanteen Manager, Herninglan@alpi.dk
Ad VugsFreight Forwarder, import+45 96 27 60 83adv@alpi.dk
Benny HelanderSoftware Developer+45 77 30 39 20bh@alpi.dk
Britt PedersenFreight Forwarder+45 96 27 60 23bp@alpi.dk
Camilla Søndergaard JensenLogistics Assistant+45 28 74 60 24camilla@alpi.dk
Caroline Græm FrederiksenFreight Forwarder,
told
+45 96 27 60 39cgf@alpi.dk
Casper Ladefoged SørensenFreight Forwarder, eksport+45 96 27 60 07casper@alpi.dk
Chanaporn RasmussenLogistics Assistant
Charlotte GadeCanteen, Herningcg@alpi.dk
Mette HesselundController+45 96 27 69 92mette@alpi.dk
Charlotte Kjær MikkelsenAcc. Receivable ALPI Air & Sea+45 76 77 14 06ckm@alpi.dk
Christian MærskKey Account Manager+45 99 28 78 33 cm@alpi.dk
Jørgen KristensenExport Supervisor+45 77 30 39 17jkr@alpi.dk
Christian PedersenFreight Forwarder+45 77 30 39 29cp@alpi.dk
Christian Plambeck JensenFreight Forwarder, import Tyskland+45 96 27 69 80cje@alpi.dk
Christian Plambeck JensenFreight Forwarder,import +45 96 27 69 80cje@alpi.dk
Frederik Nørbjerg ThomsenFreight Forwarder, import, Tyskland+45 77 30 39 43fnt@alpi.dk
Rasmus Terkildsen NielsenTrainee+45 77 30 39 26 rtn@alpi.dk
Christine Østergaard NielsenFreight Forwarder, eksport+45 77 30 39 24 cn@alpi.dk
Chutikarn Meetip ToftlundLogistics Assistant
Cindy Louice KnudsenFreight Forwarder,
told
+45 77 30 39 01clk@alpi.dk
Lasse Holbæk NielsenKey Account Manager+ 45 77 30 39 34ln@alpi.dk
Claudia Marie ChristesenFreight Forwarder+45 44 22 64 13claudia@alpi.dk
Claus LinnemannFreight Forwarder+45 99 28 78 05cl@alpi.dk
Dorte MikkelsenFreight Forwarder+45 43 41 04 76dorte@alpi.dk
Dorte MikkelsenFreight Forwarder+45 43 41 04 76dorte@alpi.dk
Emil Nørgaard FriisFreight Forwarder, import+45 43 41 04 52enf@alpi.dk
Erik HansenMaintenance, Herning+45 21 25 17 55erik@alpi.dk
Finn LamhaugeWarehouse Assistant
Thomas Jersie LarsenFreight Forwarder+45 43 41 04 53tl@alpi.dk
Frank Hovgaard PalmFreight Forwarder+45 99 28 78 24frank@alpi.dk
Freddie RasmussenWarehouse Manager+45 99 28 78 27lagerodense@alpi.dk
Heini Grønvall AndersenWarehouse Assistant
Frederik ChristoffersenFreight Forwarder, eksport+45 99 28 78 30fc@alpi.dk
Frederik Damgaard JespersenWarehouse Assistant+45 99 28 78 27lagerodense@alpi.dk
Gerda LaugesenFreight Forwarder+45 99 28 78 09gerda@alpi.dk
Hans Christian PedersenWarehouse Assistant
Jan Lundum DanielsenFreight Forwarder+45 96 27 60 27jan@alpi.dk
Michael Fog Pedersen​Key Account Manager+45 99 28 78 03fog@alpi.dk
Heine KristensenFreight Forwarder+45 96 27 60 34 heine@alpi.dk
Lars TolstrupLogistics Assistantlt@alpi.dk
Henning ResenSales Manager,
Midt- og Vestjylland
+45 41 55 75 41hrh@alpi.dk
Helle HansenWarehouse Assistant+45 41 55 75 07 hh@alpi.dk
Henrik Bech RasmussenFreight Forwarder, eksport+45 99 28 78 15henrik@alpi.dk
Henrik FrederiksenWarehouse Assistant
Ida Sofie BrændgaardMarketing Assistant+45 77 30 39 12isb@alpi.dk
Inge FruensgaardHR Manager+45 77 30 39 06inge@alpi.dk
Jakob OvergaardFreight Forwarder,
Norge
+45 77 30 39 05jao@alpi.dk
Jan Skovdal HansenFreight Forwarder+45 99 28 78 35jsk@alpi.dk
Jesper Dyrekær NielsenFreight Forwarder+45 43 41 04 47jesper@alpi.dk
Janni MortensenFreight Forwarder, import 24+ / Online (på barsel)+45 96 27 69 83janni@alpi.dk
Jens SørensenFreight Forwarder+45 96 27 60 16jen@alpi.dk
Jesper Hedegaard HansenRoad Manager+45 96 27 60 22jhh@alpi.dk
John NielsenFreight Forwarder+45 99 28 78 28jni@alpi.dk
Jesper StubkjærFreight Forwarder+45 96 27 69 93js@alpi.dk
John BlæsbjergChairman of the Board,
ALPI Air & Sea A/S
+45 99 28 78 08jb@alpi.dk
John SønderholmFreight Forwarder+45 43 41 04 48john@alpi.dk
Jonas B. FrankLogistics Assistant
Karina K. PetersenAcc. Receivable
ALPI Danmark
+45 76 77 14 07karina@alpi.dk
Kasper SørensenFreight Forwarder+45 43 41 04 42ks@alpi.dk
Kresta FrandsenFreight Forwarder, eksport+45 96 27 60 03kresta@alpi.dk
Hazel Mendoza-HensiekFreight Forwarding Assistant+45 77 30 39 19hmh@alpi.dk
Kristian BøjgaardFreight Forwarder, import+45 96 27 69 94kristian@alpi.dk
Kristian Mike JensenLogistics Assistant
Kristina ToftFreight Forwarder,
Norge
+45 96 27 60 35krt@alpi.dk
Lea B. ThorsenFreight Forwarder, Norge+45 77 30 39 44lbt@alpi.dk
Winnie Andersen NissenFreight Forwarder+45 44 22 64 15 wan@alpi.dk
Kurt NielsenLogistics Assistant
Laksameephon AndersenLogistics Assistant
Lars JensenWarehouse Assistant
Lasse ØstergaardFreight Forwarder+45 43 41 04 71lo@alpi.dk
Louise Holmgaard NielsenTrainee, told+45 77 30 39 27 lhn@alpi.dk
Leif Schiøtt MadsenMaintenance, Herning
Lene HyldgaardFreight Forwarder, eksport+45 99 28 78 19lh@alpi.dk
Dennis Kloster RasmussenTrainee, eksport+45 77 30 39 08dkr@alpi.dk
Lene SonneFreight Forwarding Ass. eksport, 24+ / Online+45 96 27 60 73lene@alpi.dk
Lis MouritsenCanteen, Herning
Lisbeth MortensenFreight Forwarder, import+45 96 27 60 14lisbeth@alpi.dk
Lone Kyed SørensenReceptionist+45 96 27 60 00lks@alpi.dk
Susanne ElstrømAcc. Receivable Administrator+45 77 30 39 16se@alpi.dk
Lone LundAccounts Payable Air & Sea+45 96 27 60 17ll@alpi.dk
Louise Rosenkær HynkemejerFreight Forwarder+45 77 30 39 63lrh@alpi.dk
Louise SøbyFreight Forwarder, import+45 96 27 60 20louise@alpi.dk
Mette MølgaardFreight Forwarder, eksport+45 99 28 78 04mm@alpi.dk
Maja Venø PedersenFreight Forwarder,
told Norge
+45 96 27 60 89maja@alpi.dk
Susanne MølstedFreight Forwarder,
told Norge
+45 96 27 69 96susanne@alpi.dk
Mette Bjerregaard JensenFreight Forwarder,
told Norge
+45 96 27 60 72mp@alpi.dk
Mads LehrmannFreight Forwarder,
Sverige
+45 96 27 69 86mads@alpi.dk
Marianne M. BoelstoftFreight Forwarder, import 24+ / Online+45 96 27 60 81mmf@alpi.dk
Martin Kaltoft PedersenFreight Forwarder, import+45 96 27 60 04mkp@alpi.dk
Martin Søby MortensenFreight Forwarder, Sverige+45 96 27 69 90msm@alpi.dk
Bibi Ringsted MøllerFreight Forwarder, import+45 96 27 60 02 bibi@alpi.dk
Mette Bach BendtsenFreight Forwarder, eksport
24+ / Online
+45 96 27 69 82meb@alpi.dk
Mette ThomsenAccounts Payable ALPI Danmark+45 96 27 60 25mt@alpi.dk
Michael Furbo KochFreight Forwarder, import+45 99 28 78 38mfk@alpi.dk
Erik MarkFreight Forwarder, import+45 77 30 39 37erm@alpi.dk
Irma Daugaard JørgensenFreight Forwarder, import+45 99 28 78 12irma@alpi.dk
Michael Furbo KochFreight Forwarder+45 99 28 78 38mfk@alpi.dk
Tina StensfeldtPayroll Administrator+45 96 27 60 19tina@alpi.dk
Michal SwierzbinskiWarehouse Assistant
Mikael GrønFreight Forwarder, eksport+45 96 27 60 76mg@alpi.dk
Morten Høgsberg NielsenManaging Director
ALPI Air & Sea A/S
+45 77 30 39 61mhn@alpi.dk
Morten NørgaardLogistics Assistant
Morten Rud SørensenFreight Forwarder, import+45 96 27 60 86mrs@alpi.dk
Ole L. HansenFreight Forwarder+45 96 27 60 75olh@alpi.dk
Noah Ganderup AndersenLogistics Assistant
Otto VissingSales Manager,
Fyn, Øst- og Sønderjylland
+45 61 55 70 63otto@alpi.dk
Panita VongvattanakunLogistics Assistant
Phannee OlsenLogistics Assistant
Erling BækgaardLogistics Assistant
Ralf BütowWarehouse Assistant+45 41 55 75 08ralf@alpi.dk
Rene MølgaardWarehouse Assistant
Saengthong Thongloi JensenLogistics Assistant
Sara Uldall HansenFreight Forwarder, import+45 99 28 78 34sara@alpi.dk
Mads Høi ThomassenTrainee, import +45 77 30 39 22 mht@alpi.dk
Siriwan OlsenLogistics Assistant
Sofie Jensby JensenTrainee+45 77 30 39 25sjj@alpi.dk
Sonny DueSales Manager,
Sjælland og Fyn
+45 77 30 39 32sd@alpi.dk
Stephan Høj NielsenFreight Forwarder+45 96 27 60 09stephan@alpi.dk
Sudarat DetthammarongLogistics Assistant
Supharoek BunlertLogistics Assistant
Rikard C. BruunWarehouse Assistant
Susanne JensenLogistics Assistant
Søren Biel SvejstrupFreight Forwarder+45 96 27 60 71sbs@alpi.dk
Søren Biel SvejstrupFreight Forwarder+45 96 27 60 71sbs@alpi.dk
Søren MajvangFreight Forwarder, import+45 43 41 04 72sm@alpi.dk
Tatiana MaulFreight Forwarder+45 99 28 78 16tatiana@alpi.dk
Thim Møller NielsenSales Manager,
Nordjylland
+45 21 48 74 34tmn@alpi.dk
Thirachai MatsaphanLogistics Assistant
Tina A. StigsenFreight Forwarder+45 96 27 60 13tas@alpi.dk
Tina Hedelund GodskesenOffice Assistant+45 99 28 78 06thg@alpi.dk
Tom AggesenWarehouse Assistant+45 70 30 39 07ta@alpi.dk
Trine BoelTrainee, eksport
24+ / Online
+45 77 30 39 21 tbo@alpi.dk
Nanna KorsagerTrainee, import
24+ / Online
+45 77 30 39 10nk@alpi.dk
Wanna HansenLogistics Assistant
Wanwipa PlypradabLogistics Assistant
Nicolaj HenningsenWarehouse Manager
Rabie SalehWarehouse Assistant
Yasser Youmen MouallaWarehouse Assistant
Yvonne Wiuff MarciniakService Assistant
Donatas ZiliusWarehouse Assistant
Anne-Mette Due HussakFreight Forwarding Assistant+45 77 30 39 14 adh@alpi.dk
Anna Louise RasmussenFreight Forwarding Assistant (på barsel)+45 96 27 60 36alr@alpi.dk
Jan Hoffmann VendelboDriver
Delberin AziziWarehouse Assistant
Joy SørensenFreight Forwarding Assistant+45 43 41 04 41joy@alpi.dk
Maria MønnicheHR Supporter+45 77 30 39 15maria@alpi.dk
Maria MønnicheSales Supporter+45 77 30 39 15maria@alpi.dk
Jette Kiel MadsenSales Supporter+45 96 27 69 91jette@alpi.dk
Lærke Schaap JakobsztatFreight Forwarding Assistant+ 45 77 30 39 36lsj@alpi.dk
Anne Busch RasmussenOffice Assistant+45 99 28 78 25anne@alpi.dk
Camilla HotchinOffice Assistant+45 99 28 78 32ch@alpi.dk
Anette Witt Thastrup SmithFreight Forwarder+45 76 77 14 02as@alpi.dk
Caroline Amalie JuhlTrainee+45 43 41 04 75caj@alpi.dk
Frederik Emil ScheuerTrainee, import+45 43 41 04 74fes@alpi.dk
Alex Johnny NielsenMaintenance, Herning
Jens KristensenMaintenance, Roskilde
Jens Frederik KongeMaintenance, Padborg
Christina Rex RindomFreight Forwarder+45 77 30 39 18crr@alpi.dk
Sandra TremondiOffice Assistant+45 44 22 64 16sandra@alpi.dk
Morten HüttelOffice Assistant+45 99 28 78 39moh@alpi.dk
Jane DuedalAccounting Assistant+45 96 27 60 18jd@alpi.dk
Ole L. Hansen‌‌Webbooking+45 96 27 60 75olh@alpi.dk
Nick NeuwaldWarehouse Assistant
Lars Holger LarsenWarehouse Assistant
Henning Schmidt JensenWarehouse Assistant
Simon Dreves LarsenWarehouse Assistant
Jesper S. JørgensenFreight Forwarder, Sverige+45 77 30 39 45jsj@alpi.dk
Dennis Hjort HansenWarehouse Trainee
Louise Erlang JensenFreight Forwarder,
Finland (på barsel)
+45 96 27 60 87lej@alpi.dk
Louise Erlang JensenFreight Forwarder (på barsel)+45 96 27 60 87lej@alpi.dk
Andreas Thorsen Office Assistant
24+ / Online
+45 77 30 39 42at@alpi.dk
Patrick LaursenSoftware Developer+ 45 77 30 39 30pal@alpi.dk
Amalie KlosterCustoms Assistant + 45 70 30 39 38ak@alpi.dk

Find medarbejder



ET GODT RÅD – EN GOD LØSNING?

Find kontaktinformationer på vores medarbejdere ved at vælge en afdeling eller filial i oversigten. Du kan også søge på en bestemt medarbejder via søgefeltet.