Hvor der er vilje, er der en vej
DA EN
  • Biltransport
  • Søfragt
  • Luftfragt
  • Kurer & Pakker
  • Lagerhotel & Pick-pack
  • Salg
  • Rådgivning
  • Messer
  • Administration
  • Direktion
  • Terminal
  • FTL
  • Herning
  • Greve
  • Odense
  • Padborg
  • Kolding
  • Baltikum
  • Benelux og Tyskland
  • Danmark
  • Estland, Letland og Litauen
  • Frankrig
  • Grækenland
  • Italien
  • Norge, Sverige og Finland
  • Polen og Tjekkiet
  • Portugal
  • Schweiz
  • Spanien
  • Tyrkiet
  • UK og Irland
  • Østeuropa
  • Østrig
  • Økonomi
  • IT
  • Reception
  • Kantine
  • Vedligehold
Kjeld TygesenAdm. direktør
ALPI Danmark A/S
+45 96 27 60 80kjeld@alpi.dk
Kjeld Tygesen​​Filialleder+45 96 27 60 80kjeld@alpi.dk
John BlæsbjergAdm. direktør
ALPI Air & Sea A/S
+45 99 28 78 08jb@alpi.dk
Niels MyrupAfdelingsleder+45 99 28 78 02nielsmyrup@alpi.dk
Søren PræstKoncernansvarlig salg og marketing+45 96 27 60 01soren@alpi.dk
Thomas RæstadSpeditør, import+45 43 41 04 49tr@alpi.dk
Ronni BekkerFilialleder+45 99 28 78 21ronni@alpi.dk
Peter Marcher-BoisenSpeditør, eksport+45 43 41 04 42pmb@alpi.dk
Thomas Jersie LarsenSpeditør, eksport+45 43 41 04 53tl@alpi.dk
Frederik TeglmanSpeditør, eksport+45 43 41 04 73fct@alpi.dk
Maria Thorø LundSpeditør, import+45 43 41 04 72mtl@alpi.dk
Jesper Dyrekær NielsenAfdelingsleder+45 43 41 04 47jesper@alpi.dk
John SønderholmSpeditør+45 43 41 04 48john@alpi.dk
Anette Puggaard NielsenSpeditør+45 43 41 04 45anette@alpi.dk
Emil Nørgaard FriisSpeditørelev, import+45 43 41 04 52enf@alpi.dk
Catrine SchouSpeditør, import+ 45 43 41 04 74csh@alpi.dk
Joy SørensenSpeditørassistent+45 43 41 04 41joy@alpi.dk
Bent Norup AndersenAfdelingsleder+45 76 77 14 08bn@alpi.dk
Anders JørgensenTrafikchef, Norge+45 96 27 69 97anders@alpi.dk
Torben Sass-PetersenSpeditør, Norge+45 96 27 60 74torben@alpi.dk
Morten Rud SørensenSpeditør, Norge+45 96 27 60 35mrs@alpi.dk
Susanne MølstedSpeditør, Norge+45 96 27 69 96susanne@alpi.dk
Mette PedersenSpeditør, Norge+45 96 27 60 72mp@alpi.dk
Maja Venø PedersenSpeditør, Norge+45 96 27 60 88maja@alpi.dk
Mads LehrmannTrafikchef, Sverige+45 96 27 69 86mads@alpi.dk
Michael PilgaardSpeditør, Sverige+45 76 77 14 03pilgaard@alpi.dk
Martin Søby MortensenSpeditør, Sverige+45 96 27 69 90msm@alpi.dk
Søren Herlev PoulsenSpeditør, Sverige+45 43 41 04 75shp@alpi.dk
Louise Erlang JensenSpeditør, Finland+45 96 27 60 87lej@alpi.dk
Ole Langtin HansenSpeditør, Finland+45 96 27 60 75ole@alpi.dk
Morten RasmussenAfdelingsleder+45 96 27 60 84mra@alpi.dk
Jan Lundum DanielsenSpeditør+45 96 27 60 27jan@alpi.dk
Michael Juhl JensenSpeditør+45 96 27 69 93mjj@alpi.dk
Frederik Baagøe MadsenSpeditør+45 96 27 60 78fbm@alpi.dk
Britt PedersenSpeditør+45 96 27 60 23britt@alpi.dk
Søren Præst‌‌Afdelingsleder+45 96 27 60 01soren@alpi.dk
Mads IisagerSpeditør, eksport+45 96 27 60 05mi@alpi.dk
Casper Ladefoged SørensenSpeditør, eksport+45 96 27 60 07casper@alpi.dk
Kresta FrandsenSpeditør, eksport+45 96 27 60 03kresta@alpi.dk
Peter StensfeldtSpeditør, import+45 96 27 60 02peter@alpi.dk
Jesper Hedegaard HansenAfdelingsleder, import+45 96 27 60 22jhh@alpi.dk
René BertelsenAfdelingsleder, eksport+45 96 27 69 81rb@alpi.dk
Mikael PhilipSpeditør, eksport+45 96 27 60 79mph@alpi.dk
Jens NielsenSpeditør,
eksport Tyskland
+45 96 27 69 88jens@alpi.dk
Mark MadsenSpeditør,
eksport Tyskland
+45 96 27 60 82mma@alpi.dk
Christian Plambeck JensenSpeditør,
import Tyskland
+45 96 27 69 80cje@alpi.dk
Søren Biel SvejstrupSpeditør,
import Tyskland
+45 96 27 60 71sbs@alpi.dk
Mikkel MortensenSpeditør,
import Benelux
+45 96 27 69 85mmo@alpi.dk
Annette Skaaning HansenSpeditør,
eksport Benelux
+45 96 27 69 87ash@alpi.dk
Bibi Ringsted MøllerSpeditør+45 96 27 69 82bibi@alpi.dk
Marianne M. BoelstoftSpeditør, import 24+
(på barsel)
+45 96 27 60 71mmf@alpi.dk
Janni MortensenSpeditør, import 24++45 96 27 60 81janni@alpi.dk
Lene SonneKontorassistent, eksport 24++45 96 27 60 73lene@alpi.dk
Steffen JohansenAfdelingsleder+45 96 27 60 15sjo@alpi.dk
Mikael GrønSpeditør, eksport+45 96 27 60 76mgd@alpi.dk
Bianca ReinholtSpeditør, import+45 96 27 60 86bianca@alpi.dk
Niels HansenAfdelingsleder+4596276024niels@alpi.dk
Aske Dalgaard OlsenSpeditør+45 96 27 60 26aske@alpi.dk
Stephan Høj NielsenSpeditør+45 96 27 60 09stephan@alpi.dk
Lasse Bækdal BräunerSpeditør, import+45 96 27 60 83lasse@alpi.dk
Kristian BøjgaardSpeditør, import+45 96 27 69 94kristian@alpi.dk
Lisbeth MortensenSpeditør, import+45 96 27 60 14lisbeth@alpi.dk
Louise SøbySpeditør+45 96 27 60 20louise@alpi.dk
Søren ClemmensenLogistik & terminalchef+45 43 41 04 54sorenc@alpi.dk
Tiago MarcheziLogistik koordinator+45 43 41 04 56tiago@alpi.dk
Kamilla KristiansenKontorassistent +45 43 41 04 40kamilla@alpi.dk
Stéphanie BaustierLogistikassistent+45 43 41 04 59smb@alpi.dk
Elisabeth PedersenLogistikassistent
Rabie SalehLagerassistent
Nicolaj HenningsenLagerassistent
Kristian Mike JensenLagerassistent
Dorte MikkelsenSpeditør+45 43 41 04 76dorte@alpi.dk
Lars JacobsenAfdelingsleder+45 99 28 78 26lj@alpi.dk
Nikolaj LipAfdelingsleder+45 99 28 78 23nl@alpi.dk
John NielsenSpeditør+45 99 28 78 28jni@alpi.dk
Anne Roy MadsenSpeditør+45 99 28 78 36arm@alpi.dk
Anne Busch RasmussenKontorassistent+45 99 28 78 25anne@alpi.dk
Jens Ole BligaardLogistik- og terminalchef+45 21 17 87 28job@alpi.dk
Heine KristensenSpeditør+45 96 27 60 34 heine@alpi.dk
Claus GrønskovLogistik koordinator+45 30 30 10 37cgr@alpi.dk
Camilla Søndergaard JensenLogistikøkonom+45 28 74 60 24camilla@alpi.dk
Alex Johnny NielsenLogistikassistent
Erik HansenEjendoms- og materielansvarlig+45 21 25 17 55erik@alpi.dk
Michael FaarupTerminalchef+45 61 22 67 37faarup@alpi.dk
Flemming Bitsch NielsenTeamleder+ 45 24 61 42 49fn@alpi.dk
Heini Grønvall AndersenLagerassistent
Rene MølgaardLagerassistent
Søren Nybo KristensenLagerassistent
Jesper OlsenLagerassistent
Kurt NielsenLogistikassistent
Henrik FrederiksenLagerassistent
Rikard C. BruunLagerassistent
Finn LamhaugeLagerassistent
Jonas B. FrankLagerassistent
Hans Christian PedersenLagerassistent
Jens Anton RahbekAfdelingsleder+45 99 28 78 17jar@alpi.dk
Troels ZennerKey Account Manager+45 99 28 78 18troels@alpi.dk
Christian MærskKey Account Manager+45 99 28 78 33 cm@alpi.dk
Henrik Bech RasmussenSpeditør, eksport+45 99 28 78 15henrik@alpi.dk
Mette MølgaardSpeditør, eksport+45 99 28 78 04mm@alpi.dk
Lene HyldgaardSpeditør, eksport+45 99 28 78 19lh@alpi.dk
Mikkel BjerremandSpeditør, eksport+45 99 28 78 37mbj@alpi.dk
Emil Vrbovci DamgaardSpeditør, eksport+45 99 28 78 30emil@alpi.dk
Mikkel Lübker AndersenAfdelingsleder, import+45 99 28 78 13mikkel@alpi.dk
Irma Daugaard JørgensenSpeditør, import+45 99 28 78 12irma@alpi.dk
Michael Furbo KochSpeditør, import+45 99 28 78 38mfk@alpi.dk
Sara Uldall HansenSpeditør, import+45 99 28 78 34sara@alpi.dk
Cathrine Dam OlesenSpeditør, import+45 99 28 78 07cdo@alpi.dk
Morten HüttelSpeditørelev, import+45 99 28 78 34moh@alpi.dk
Claus LinnemannSpeditør+45 99 28 78 05claus@alpi.dk
Gerda LaugesenSpeditør+45 99 28 78 09gerda@alpi.dk
Jan Skovdal HansenSpeditør+45 99 28 78 35jsk@alpi.dk
Michael Fog PedersenKey Account Manager+45 99 28 78 03fog@alpi.dk
Tina Hedelund GodskesenKontorassistent+45 99 28 78 06th@alpi.dk
Ole H. HansenSpeditør+45 99 28 78 22oh@alpi.dk
Frank Hovgaard PalmSpeditør+45 99 28 78 24frank@alpi.dk
Freddie RasmussenLagerchef+45 99287827lagerodense@alpi.dk
Frederik Damgaard JespersenLagerassistent+4599287827lagerodense@alpi.dk
Tom Otzen HøjAfdelingsleder+45 44 22 64 11tom@alpi.dk
Kim TremondiSpeditør+45 44 22 64 15kim@alpi.dk
Claudia Marie ChristesenKontorassistent +45 44 22 64 13claudia@alpi.dk
Sandra TremondiKontorassistent+45 44 22 64 16sandra@alpi.dk
Christian BlemTransportkonsulent,
Midt- og Vestjylland
+45 96 27 60 29cb@alpi.dk
Thim Møller NielsenTransportkonsulent,
Nordjylland
+45 21 48 74 34tmn@alpi.dk
Otto VissingTransportkonsulent,
Fyn, Øst- og Sønderjylland
+45 99 28 78 11otto@alpi.dk
Martin Bo BlackKey Account Manager, Sjælland+45 43 41 04 46martin@alpi.dk
Toke HegnslundKey Account Manager, Sjælland+45 43 41 04 79toke@alpi.dk
Peter Stensfeldt‌‌Key Account Manager+45 96 27 60 02peter@alpi.dk
Michael Fog Pedersen​Key Account Manager+45 99 28 78 03fog@alpi.dk
Mette E ThygesenKoordinator+45 96 27 60 77met@alpi.dk
Maria LundagerSalgssupporter+45 96 27 60 00maria@alpi.dk
Jette Kiel MadsenSalgssupporter+45 96 27 69 91jette@alpi.dk
Karl ChristensenAfdelingsleder,
rådgivning, told og claims
+45 96 27 69 95karl@alpi.dk
Gitte TheisenKontorassistent,
rådgivning og claims
+45 77 30 39 01gth@alpi.dk
Ann Lind KirkegaardSpeditør, told og rådgivning+45 96 27 60 85ann@alpi.dk
René Huusom MortensenProjektleder+45 96 27 60 11rene@alpi.dk
Ole Langtin Hansen‌‌Speditør / Webbooking+45 96 27 60 75ole@alpi.dk
Marianne NielsenKonstitueret økonomichef+45 96 27 60 70mn@alpi.dk
Karina K. PetersenDebitorer, ALPI DK+45 76 77 14 07karina@alpi.dk
Charlotte Kjær MikkelsenDebitorer, ALPI AAS+45 76 77 14 06ckm@alpi.dk
Lone LundKreditorer, ALPI AAS+45 96 27 60 17ll@alpi.dk
Mette ThomsenKreditorer, ALPI DK+45 96 27 60 25mt@alpi.dk
Mette HesselundUdenlandske debitorer+45 96 27 69 92mette@alpi.dk
Tina StensfeldtLøn+45 96 27 60 19tina@alpi.dk
Andreas Bo AndreassenIT chef+45 96 27 60 30andreas@alpi.dk
Anders Ryder ØstergaardIT Support +45 96 27 60 12ao@alpi.dk
Nicklas Overgård JensenLogistikassistent
Lene AndersenKøkkenleder, Herninglan@alpi.dk
Charlotte GadeKantineassistent, Herningcg@alpi.dk
Leif Schiøtt MadsenVedligehold, Herning
Jens KristensenVicevært, Greve
Camilla HotchinKontorassistent+45 99 28 78 32ch@alpi.dk
Christina Rex RindomSpeditørelev (på barsel)crr@alpi.dk
Caroline Græm FrederiksenToldelev+45 96 27 60 39cgf@alpi.dk
Tatiana MaulSpeditørelev+45 99 28 78 16tatiana@alpi.dk
Anna Louise RasmussenSpeditør assistent+45 96 27 60 36alr@alpi.dk
Allan Rosendahl NielsenSpeditørelev+45 96 27 60 38arn@alpi.dk
Constantin AgehelescuLagerassistent
Michal SwierzbinskiLagerassistent
Ken ChristiansenLagerassistent
Thomas Jersie LarsenSpeditør+45 43 41 04 53tl@alpi.dk
Frederik TeglmanSpeditør+45 43 41 04 73fct@alpi.dk
Dennis RydbergSpeditør, import+45 96 27 60 04dennis@alpi.dk
Alessia ContentiLogistikassistent
Lars JensenLagerassistent
Stefan HermannIT Support+ 45 96 27 60 28sh@alpi.dk
Tanja Helena PedersenKontorassistent
Kasper Thestrup MørchProgrammør+45 96 27 60 08ktm@alpi.dk
Siriwan OlsenLogistikassistent
Saengthong Thongloi JensenLogistikassistent
Wanna HansenLogistikassistent
Charnaporn RasmussenLogistikassistent
Chutikarn Meetip ToftlundLogistikassistent
Sudarat DetthammarongLogistikassistent
Aonjan KhunthodLogistikassistent
Aske Dalgaard OlsenSpeditør, eksport+45 96 27 60 26aske@alpi.dk
Anette Witt Thastrup SmithSpeditør+45 76 77 14 02as@alpi.dk
Mikael GrønSpeditør, eksport+45 96 27 60 76mgd@alpi.dk
Nick Jermaine CoSpeditørelev+45 44 22 64 14njc@alpi.dk
Inge Lise KristiansenKantineassistent, Herningilk@alpi.dk
Peter LarsenAdm. medarbejderpl@alpi.dk
Buaphan ChristensenLogistikassistent
Panita VongvattanakunLogistikassistent
Phannee OlsenLogistikassistent
Saengchan SpurLogistikassistent
Thongdam NielsenLogistikassistent
Valissara JensenLogistikassistent
Morten Høgsberg NielsenFilialleder+45 77 30 39 61mhn@alpi.dk
Jens SallingSøfragt Manager+45 77 30 39 62jsa@alpi.dk
René BertelsenAfdelingsleder+45 96 27 69 81rb@alpi.dk
Mikael PhilipSpeditør+45 96 27 60 79mph@alpi.dk
Ole Langtin HansenSpeditør+45 96 27 60 75ole@alpi.dk
Louise Erlang JensenSpeditør+45 96 27 60 87lej@alpi.dk
Søren Biel SvejstrupSpeditør+45 96 27 60 71sbs@alpi.dk
Sofie Jensby JensenSpeditørelev, eksport+45 77 30 39 02sjj@alpi.dk
Lasse Bundgaard HenriksenSpeditørelev+45 77 30 39 03lbh@alpi.dk
Susanne JensenLogistikassistent
Caroline Amalie JuhlSpeditørelev+45 43 41 04 71caj@alpi.dk
Jens Frederik KongeVicevært, Padborg
Louise Rosenkær HynkemejerSpeditør+45 77 30 39 63lrh@alpi.dk

Find medarbejder



ET GODT RÅD – EN GOD LØSNING?

Find kontaktinformationer på vores medarbejdere ved at vælge en afdeling eller filial i oversigten. Du kan også søge på en bestemt medarbejder via søgefeltet.