Hvor der er vilje, er der en vej
DK EN
  • Biltransport
  • Søfragt
  • Luftfragt
  • Kurer & Pakker
  • Lagerhotel & Pick-pack
  • Salg
  • Marketing og kommunikation
  • Told, jura og rådgivning
  • Messer
  • Administration
  • Direktion
  • Terminal
  • FTL
  • Herning
  • Greve
  • Roskilde
  • Odense
  • Padborg
  • Kolding
  • Baltikum
  • Benelux og Tyskland
  • Danmark
  • Estland, Letland og Litauen
  • Frankrig
  • Grækenland
  • Italien
  • Norge, Sverige og Finland
  • Polen og Tjekkiet
  • Portugal
  • Schweiz
  • Spanien
  • Tyrkiet
  • UK og Irland
  • Østeuropa
  • Østrig
  • Økonomi
  • IT
  • Reception
  • HR
  • Kantine
  • Facility
  • Bestyrelse
Kjeld TygesenAdm. direktør
ALPI Danmark A/S
+45 96 27 60 80kjeld@alpi.dk
Morten Høgsberg NielsenAdm. direktør
ALPI Air & Sea A/S
+45 77 30 39 61mhn@alpi.dk
Søren ClemmensenFilialleder+45 43 41 04 54sorenc@alpi.dk
Tom Otzen HøjAfdelingsleder+45 44 22 64 11tom@alpi.dk
Tom Otzen HøjAfdelingsleder+45 44 22 64 11tom@alpi.dk
Martin Bo BlackAfdelingsleder,
logistik
+45 40 84 30 88martin@alpi.dk
Jens Ole BligaardLogistik- og terminalchef+45 21 17 87 28job@alpi.dk
Ulrich LadefogedSupervisor Logistics+45 41 55 75 20ul@alpi.dk
Niels MyrupAirfreight Manager,
vest
+45 99 28 78 02nm@alpi.dk
Søren PræstKoncernansvarlig marketing+45 96 27 60 01soren@alpi.dk
Karl ChristensenAfdelingsleder,
Rådgivning og Claims
+45 96 27 69 95karl@alpi.dk
Bent Norup AndersenAfdelingsleder
Norden, Baltikum og told
+45 76 77 14 08bn@alpi.dk
Thomas RæstadTeamleader+45 43 41 04 49tr@alpi.dk
Mads LehrmannTeamleader, Speditør
Sverige
+45 96 27 69 86mads@alpi.dk
Ronni BekkerFilialleder+45 99 28 78 21ronni@alpi.dk
Lasse ØstergaardSpeditør+45 43 41 04 71lo@alpi.dk
Thomas Jersie LarsenSpeditør, eksport+45 43 41 04 53tl@alpi.dk
Søren MajvangSpeditør, import+45 43 41 04 72sm@alpi.dk
Morten RasmussenAfdelingsleder+45 96 27 60 84mra@alpi.dk
Jesper Dyrekær NielsenSpeditør+45 43 41 04 47jesper@alpi.dk
Louise Erlang JensenTeamleader, Speditør
Finland og Baltikum
+45 96 27 60 87lej@alpi.dk
John SønderholmSpeditør+45 43 41 04 48john@alpi.dk
Emil Nørgaard FriisSpeditør, import+45 43 41 04 52enf@alpi.dk
Anders JørgensenTeamleader, Speditør
Norge
+45 96 27 69 97anders@alpi.dk
Susanne MølstedTeamleader,
told Norge
+45 96 27 69 96susanne@alpi.dk
Torben SassTeamleader, Speditør
Norge
+45 96 27 60 74torben@alpi.dk
Jakob OvergaardSpeditør, Norge+45 77 30 39 05jao@alpi.dk
Kristina ToftSpeditør, Norge+45 96 27 60 35krt@alpi.dk
Anton Ginnerup Grove NielsenSpeditør, Norge+45 77 30 39 28anton@alpi.dk
Maja Venø PedersenSpeditør, told Norge+45 96 27 60 89maja@alpi.dk
Elke KonradsenSpeditør, told Norge+45 77 30 39 10elke@alpi.dk
Mette PedersenSpeditør, told Norge
(på barsel)
+45 96 27 60 72mp@alpi.dk
Michael PilgaardSpeditør, Sverige+45 76 77 14 03pilgaard@alpi.dk
Martin Søby MortensenSpeditør, Sverige+45 96 27 69 90msm@alpi.dk
Jesper StubkjærSpeditør+45 96 27 69 93js@alpi.dk
Jan Lundum DanielsenSpeditør+45 96 27 60 27jan@alpi.dk
Jens SørensenSpeditør+45 96 27 60 16jen@alpi.dk
Britt PedersenSpeditør+45 96 27 60 23bp@alpi.dk
Kent CorneliusKoncernansvarlig
salg
+45 41 55 75 10kc@alpi.dk
Søren Præst‌‌Afdelingsleder+45 96 27 60 01soren@alpi.dk
Mads IisagerSpeditør, eksport+45 96 27 60 05mi@alpi.dk
Casper Ladefoged SørensenSpeditør, eksport+45 96 27 60 07casper@alpi.dk
Kresta FrandsenSpeditør, eksport+45 96 27 60 03kresta@alpi.dk
Martin Kaltoft PedersenSpeditør, import+45 96 27 60 04mkp@alpi.dk
Hazel Mendoza-HensiekSpeditørassistent+45 77 30 39 19hmh@alpi.dk
Jesper Hedegaard HansenAfdelingsleder, import+45 96 27 60 22jhh@alpi.dk
René BertelsenAfdelingsleder, eksport+45 96 27 69 81rb@alpi.dk
Jens NielsenSpeditør,
eksport Tyskland
+45 96 27 69 88jens@alpi.dk
Mark MadsenSpeditør,
eksport Tyskland
+45 96 27 60 82mma@alpi.dk
Christian Plambeck JensenSpeditør,
import Tyskland
+45 96 27 69 80cje@alpi.dk
Janni MortensenSpeditør,
import Tyskland
+45 96 27 69 83janni@alpi.dk
Mikael PhilipSpeditør, Benelux+45 96 27 60 79mph@alpi.dk
Annette Skaaning HansenSpeditør,
eksport Benelux
+45 96 27 69 87ash@alpi.dk
Freja Sofie KatborgSpeditør,
import Benelux
+45 77 30 39 33fsk@alpi.dk
Bibi Ringsted MøllerSpeditør+45 96 27 69 82bibi@alpi.dk
Marianne M. BoelstoftSpeditør, import 24++45 96 27 60 81mmf@alpi.dk
Lene SonneSpeditørassistent, eksport 24++45 96 27 60 73lene@alpi.dk
Steffen JohansenAfdelingsleder+45 96 27 60 15sjo@alpi.dk
Mikael GrønSpeditør, eksport+45 96 27 60 76mg@alpi.dk
Niels HansenAfdelingsleder+45 96 27 60 24nh@alpi.dk
Aske Dalgaard OlsenSpeditør+45 96 27 60 26aske@alpi.dk
Stephan Høj NielsenSpeditør+45 96 27 60 09stephan@alpi.dk
Kristian BøjgaardSpeditør, import+45 96 27 69 94kristian@alpi.dk
Ad VugsSpeditør, import+45 96 27 60 83adv@alpi.dk
Lisbeth MortensenSpeditør, import+45 96 27 60 14lisbeth@alpi.dk
Louise SøbySpeditør, import+45 96 27 60 20louise@alpi.dk
Tiago MarcheziLogistikkoordinator+45 43 41 04 56tiago@alpi.dk
Kamilla KristiansenKontorassistent +45 43 41 04 40kamilla@alpi.dk
Elisabeth PedersenLogistikassistent+45 43 41 04 70elisabeth@alpi.dk
Tina ClausenLogistikassistent+45 43 41 04 57tc@alpi.dk
Ole L. HansenSpeditør,
Finland og Baltikum
+45 96 27 60 75olh@alpi.dk
Nicolaj HenningsenTerminalchef
Rabie SalehLagerassistent
Kristian Mike JensenLagerassistent
Dorte MikkelsenSpeditør+45 43 41 04 76dorte@alpi.dk
Nikolaj LipAfdelingsleder+45 99 28 78 23nl@alpi.dk
Lars JacobsenAirfreight Manager,
øst
+45 99 28 78 26lj@alpi.dk
John NielsenSpeditør+45 99 28 78 28jni@alpi.dk
Anne Roy MadsenSpeditør+45 99 28 78 36arm@alpi.dk
Anne Busch RasmussenKontorassistent+45 99 28 78 25anne@alpi.dk
Claus GrønskovDriftsleder Logistik+45 30 30 10 37cgr@alpi.dk
Michael FaarupTerminalchef+45 61 22 67 37faarup@alpi.dk
Flemming Bitsch NielsenTeamleder+ 45 24 61 42 49fn@alpi.dk
Frederik TeglmanLogistikassistent+45 43 41 04 73fct@alpi.dk
Heini Grønvall AndersenLagerassistent
René Huusom MortensenFacility- og projektmanager+45 96 27 60 11rene@alpi.dk
Camilla Søndergaard JensenLogistikøkonom+45 28 74 60 24camilla@alpi.dk
Mathias FunchLogistikøkonom+45 41 55 75 13maf@alpi.dk
Erik HansenVedligehold, Herning+45 21 25 17 55erik@alpi.dk
Alex Johnny NielsenVedligehold, Herning
Rene MølgaardLagerassistent
Kurt NielsenLogistikassistent
Rasmus Terkildsen NielsenSpeditørelev, import+45 77 30 39 26 rtn@alpi.dk
Heine KristensenSpeditør+45 96 27 60 34 heine@alpi.dk
Henrik FrederiksenLagerassistent
Rikard C. BruunLagerassistent
Finn LamhaugeLagerassistent
Jonas B. FrankLagerassistent
Hans Christian PedersenLagerassistent
Bernt LaierSeafreight Manager, eksport+45 77 30 39 23bl@alpi.dk
Søren JepsenSeafreight Manager, import+ 45 99 28 78 13sje@alpi.dk
Jens Anton RahbekDevelopment Manager Seafreight+45 99 28 78 17jar@alpi.dk
Troels ZennerProcurement Manager Seafreight+45 99 28 78 18troels@alpi.dk
Christian MærskKey Account Manager+45 99 28 78 33 cm@alpi.dk
Jørgen KristensenExport Supervisor+45 77 30 39 17jkr@alpi.dk
Henrik Bech RasmussenSpeditør, eksport+45 99 28 78 15henrik@alpi.dk
Mette MølgaardSpeditør, eksport+45 99 28 78 04mm@alpi.dk
Lene HyldgaardSpeditør, eksport+45 99 28 78 19lh@alpi.dk
Emil Vrbovci DamgaardSpeditør, eksport+45 99 28 78 30emil@alpi.dk
Christine Østergaard NielsenSpeditør, eksport+45 77 30 39 24 cn@alpi.dk
Irma Daugaard JørgensenSpeditør, import+45 99 28 78 12irma@alpi.dk
Michael Furbo KochSpeditør, import+45 99 28 78 38mfk@alpi.dk
Sara Uldall HansenSpeditør, import+45 99 28 78 34sara@alpi.dk
Gerda LaugesenSpeditør+45 99 28 78 09gerda@alpi.dk
Jan Skovdal HansenSpeditør+45 99 28 78 35jsk@alpi.dk
Claus LinnemannSpeditør+45 99 28 78 05cl@alpi.dk
Christian BlemAfdelingsleder+45 96 27 60 29cb@alpi.dk
Michael Fog PedersenKey Account Manager+45 99 28 78 03fog@alpi.dk
Ole H. HansenSpeditør+45 99 28 78 22ohh@alpi.dk
Frank Hovgaard PalmSpeditør+45 99 28 78 24frank@alpi.dk
Freddie RasmussenLagerchef+45 99 28 78 27lagerodense@alpi.dk
Frederik Damgaard JespersenLagerelev+45 99 28 78 27lagerodense@alpi.dk
Winnie Andersen NissenSpeditør+45 44 22 64 15 wan@alpi.dk
Claudia Marie ChristesenKontorassistent +45 44 22 64 13claudia@alpi.dk
Tina A. StigsenSpeditør
Tina A. StigsenSpeditør, eksport+45 96 27 60 13tas@alpi.dk
Sandra TremondiKontorassistent+45 44 22 64 16sandra@alpi.dk
Kasper SørensenSpeditør+45 43 41 04 42ks@alpi.dk
Thim Møller NielsenTransportkonsulent,
Nordjylland
+45 21 48 74 34tmn@alpi.dk
Henning ResenTransportkonsulent,
Midt- og Vestjylland
+45 41 55 75 41hrh@alpi.dk
Otto VissingTransportkonsulent,
Fyn, Øst- og Sønderjylland
+45 61 55 70 63otto@alpi.dk
Sonny DueTransportkonsulent,
Sjælland og Fyn
+45 77 30 39 32sd@alpi.dk
Michael Fog Pedersen​Key Account Manager+45 99 28 78 03fog@alpi.dk
Tatiana MaulSpeditør+45 99 28 78 16tatiana@alpi.dk
Mette E ThygesenKoordinator+45 96 27 60 77met@alpi.dk
Maria MønnicheSalgssupporter+45 77 30 39 15maria@alpi.dk
Jette Kiel MadsenSalgssupporter+45 96 27 69 91jette@alpi.dk
Lone Kyed SørensenReceptionist+45 96 27 60 00lks@alpi.dk
Ann Lind KirkegaardTeamleader, Speditør
told
+45 96 27 60 85ann@alpi.dk
Louise Erlang JensenTeamleader, Speditør
Finland og Baltikum
+45 96 27 60 87lej@alpi.dk
Marianne NielsenØkonomichef+45 96 27 60 70mn@alpi.dk
Cindy Louice KnudsenSpeditør, told+45 77 30 39 01clk@alpi.dk
Mette HesselundController+45 96 27 69 92mette@alpi.dk
Susanne ElstrømDebitoransvarlig+45 77 30 39 16se@alpi.dk
Karina K. PetersenDebitorer, ALPI DK+45 76 77 14 07karina@alpi.dk
Charlotte Kjær MikkelsenDebitorer, ALPI AAS+45 76 77 14 06ckm@alpi.dk
Lone LundKreditorer, ALPI AAS+45 96 27 60 17ll@alpi.dk
Mette ThomsenKreditorer, ALPI DK+45 96 27 60 25mt@alpi.dk
Jane DuedalKreditorer+45 96 27 60 18jd@alpi.dk
Tina StensfeldtLøn+45 96 27 60 19tina@alpi.dk
Lasse Holbæk NielsenKey Account Manager+ 45 77 30 39 34ln@alpi.dk
Andreas Bo AndreassenIT chef+45 96 27 60 30andreas@alpi.dk
Lene AndersenKøkkenleder, Herninglan@alpi.dk
Charlotte GadeKantineassistent, Herningcg@alpi.dk
Lis MouritsenKantineassistent, Herning
Leif Schiøtt MadsenVedligehold, Herning
Jens KristensenVedligehold, Greve
Camilla HotchinKontorassistent+45 99 28 78 32ch@alpi.dk
Christina Rex RindomSpeditørelev+45 77 30 39 18crr@alpi.dk
Caroline Græm FrederiksenSpeditør, told+45 96 27 60 39cgf@alpi.dk
Allan Rosendahl NielsenSpeditør+45 96 27 60 38arn@alpi.dk
Anna Louise RasmussenSpeditørassistent
(på barsel)
+45 96 27 60 36alr@alpi.dk
Anne-Mette Due HussakSpeditørassistent+45 77 30 39 14 adh@alpi.dk
Constantin AghelescuLagerassistent
Saengthong Thongloi JensenLogistikassistent
Michal SwierzbinskiLagerassistent
Ken ChristiansenLagerassistent
Thomas Jersie LarsenSpeditør+45 43 41 04 53tl@alpi.dk
Lars JensenLagerassistent
Stefan HermannIT Supporter+ 45 96 27 60 28sh@alpi.dk
Mikkel MortensenIT Supporter+45 96 27 60 12mim@alpi.dk
Michael FiskerIT Supporter+45 96 27 60 08mfi@alpi.dk
Ole L. Hansen‌‌Webbooking+45 96 27 60 75olh@alpi.dk
Siriwan OlsenLogistikassistent
Chutikarn Meetip ToftlundLogistikassistent
Wanna HansenLogistikassistent
Chanaporn RasmussenLogistikassistent
Sudarat DetthammarongLogistikassistent
Aonjan KhunthodLogistikassistent
Aske Dalgaard OlsenSpeditør, eksport+45 96 27 60 26aske@alpi.dk
Nick Jermaine CoSpeditørelev+45 44 22 64 14njc@alpi.dk
Buaphan ChristensenLogistikassistent
Panita VongvattanakunLogistikassistent
Phannee OlsenLogistikassistent
Saengchan SpurLogistikassistent
Thongdam NielsenLogistikassistent
Valissara JensenLogistikassistent
Jens SallingFilialleder+45 77 30 39 62jsa@alpi.dk
Mette Lindby PedersenSøfragt Manager, eksport+45 77 30 39 11mlp@alpi.dk
René BertelsenAfdelingsleder+45 96 27 69 81rb@alpi.dk
Mikael PhilipSpeditør+45 96 27 60 79mph@alpi.dk
Susanne JensenLogistikassistent
Ole L. HansenSpeditør,
Finland og Baltikum
+45 96 27 60 75olh@alpi.dk
Caroline Amalie JuhlSpeditørelev+45 43 41 04 75caj@alpi.dk
Jens Frederik KongeVedligehold, Padborg
Louise Rosenkær HynkemejerSpeditør+45 77 30 39 63lrh@alpi.dk
Dennis Kloster RasmussenSpeditørelev, eksport+45 77 30 39 08dkr@alpi.dk
Inge FruensgaardHR Manager+45 77 30 39 06inge@alpi.dk
Søren Balle-ChristiansenSoftware Developer+45 96 27 60 13sbc@alpi.dk
Kasper VillumsenLagerassistent
Yvonne Wiuff MarciniakRengøringsassistent
Frederik Emil ScheuerSpeditørelev, import+45 43 41 04 74fes@alpi.dk
Erling BækgaardLogistikassistent
Bo Kaul PedersenLagerassistent
Søren Biel SvejstrupSpeditør+45 96 27 60 71sbs@alpi.dk
Anette Witt Thastrup SmithSpeditør+45 76 77 14 02as@alpi.dk
Benny HelanderSoftware Developer+45 77 30 39 20bh@alpi.dk
Jonas B. FrankLogistikassistent
Helle HansenLagerassistent+45 41 55 75 07 hh@alpi.dk
Morten Rud SørensenSpeditør, import+45 96 27 60 86mrs@alpi.dk
Tom AggesenLagerassistent+45 70 30 39 07ta@alpi.dk
Ralf BütowLagerassistent+45 41 55 75 08ralf@alpi.dk
Laila Juul SørensenLogistikassistent
Sofie Jensby JensenSpeditørelev+45 77 30 39 25sjj@alpi.dk
Laksameephon AndersenLogistikassistent
Linda LarsenLogistikassistent
Phonggri AndersenLogistikassistent
Saifon TeesuraLogistikassistent
Wanwipa PlypradabLogistikassistent
Tina Hedelund GodskesenKontorassistent+45 99 28 78 06thg@alpi.dk
Nanna KorsagerSpeditørelev, eksport+45 77 30 39 02nk@alpi.dk
Trine BoelSpeditørelev+45 77 30 39 21 tbo@alpi.dk
Mads Høi ThomassenSpeditørelev, import +45 77 30 39 22 mht@alpi.dk
Louise Holmgaard NielsenSpeditørelev, told+45 77 30 39 27 lhn@alpi.dk
Morten HüttelSpeditørelev, import+45 99 28 78 34moh@alpi.dk
Ida Sofie BrændgaardMarketingassistent+45 77 30 39 12isb@alpi.dk
Nick NeuwaldLagerassistent
Maria MønnicheHR Supporter+45 77 30 39 15maria@alpi.dk
Joy SørensenSpeditørassistent+45 43 41 04 41joy@alpi.dk
John BlæsbjergBestyrelsesformand
ALPI Air & Sea A/S
+45 99 28 78 08jb@alpi.dk
Dennis Hjort HansenLogistikelev
Morten NørgaardLogistikassistent
Lars Holger LarsenLogistikassistent
Simon Dreves LarsenLogistikassistent

Find medarbejder



ET GODT RÅD – EN GOD LØSNING?

Find kontaktinformationer på vores medarbejdere ved at vælge en afdeling eller filial i oversigten. Du kan også søge på en bestemt medarbejder via søgefeltet.