Hvor der er vilje, er der en vej
DK EN
  • Biltransport
  • Søfragt
  • Luftfragt
  • Baneløsning
  • Kurer & Pakker
  • Lagerhotel & Pick-pack
  • Salg
  • Marketing
  • ESG & CSR
  • Told, jura & rådgivning
  • Messer
  • Administration
  • Direktion
  • Terminal
  • FTL
  • Herning
  • Roskilde
  • Odense
  • Padborg
  • Kolding
  • Karlslunde
  • Road Management
  • Customer Relationship Manager
  • Baltikum
  • Benelux og Tyskland
  • Danmark
  • Norge
  • Sverige
  • Finland
  • Frankrig
  • Grækenland
  • Italien
  • Norge, Sverige og Finland
  • Polen og Tjekkiet
  • Portugal
  • Schweiz
  • Spanien
  • Tyrkiet
  • UK og Irland
  • Østeuropa
  • Østrig
  • Økonomi
  • IT
  • Reception
  • HR
  • Kantine
  • Facility
  • Projektafdeling
  • Bestyrelse
  • Business & Agent Development
Kjeld TygesenManaging Director
ALPI Danmark A/S
+45 96 27 60 80kjeld@alpi.dk
Lars Gam PedersenHead of Road Division - Denmark+ 45 96 27 60 01lgp@alpi.dk
René BertelsenCustomer Relationship Manager+45 96 27 69 81rb@alpi.dk
Birger TejlsHead of Sales+45 99 28 78 08bt@alpi.dk
Dorthe KallestrupHead of ESG & CSR+45 77 30 39 09dorthe@alpi.dk
Bent Norup AndersenDepartment Manager+45 76 77 14 08bn@alpi.dk
Gitte TheisenClaims Supervisor Road+45 96 27 60 74gth@alpi.dk
Maybrith Arpe-SørensenAdvisory Consultant, Customs+45 77 30 39 51mas@alpi.dk
Ann Lind KirkegaardTeam Leader, Freight Forwarder, Customs+45 96 27 60 85ann@alpi.dk
Caroline Græm FrederiksenFreight Forwarder,
Customs
+45 96 27 60 39cgf@alpi.dk
Niels HansenDepartment Manager+45 96 27 60 24nh@alpi.dk
Mikael PhilipDepartment Manager+45 96 27 60 79mph@alpi.dk
Frederik Nørbjerg ThomsenFreight Forwarder, eksport+45 96 27 60 05fnt@alpi.dk
Rasmus Terkildsen NielsenFreight Forwarder, eksport+45 77 30 39 26 rtn@alpi.dk
Peter Bak JakobsenFreight Forwarder, eksport+45 77 30 39 53pja@alpi.dk
Kresta FrandsenFreight Forwarder, eksport+45 96 27 60 03kresta@alpi.dk
Bibi Ringsted MøllerFreight Forwarder, import+45 96 27 60 02 bibi@alpi.dk
Louise Holmgaard NielsenFreight Forwarder, import+45 77 30 39 02lhn@alpi.dk
Hazel Mendoza-HensiekFreight Forwarding Assistant +45 77 30 39 19hmh@alpi.dk
Glenn RasmussenDepartment Manager+45 77 30 39 71gqr@alpi.dk
Anders JørgensenFreight Forwarder+45 96 27 69 97anders@alpi.dk
Mathias Nørgaard BirchFreight Forwarder+45 77 30 39 49mnb@alpi.dk
Mette Bjerregaard JensenFreight Forwarder,
Customs Norge & UK
+45 96 27 60 72mp@alpi.dk
Lars Jørgen JensenFreight Forwarder, Customs UK+45 96 27 69 83ljj@alpi.dk
Mariann JensenCustoms Assistant, UK+45 77 30 39 48mje@alpi.dk
Mariann Salling JensenReceptionist+45 96 27 60 00msn@alpi.dk
Malene Vissing BakCustoms Assistant, UK+45 96 27 69 84mvb@alpi.dk
Tom Otzen HøjDepartment Manager+45 44 22 64 11tom@alpi.dk
Morten Askholm SørensenHead of Courier & Express+45 77 30 39 65askholm@alpi.dk
Tom Otzen HøjDepartment Manager+45 44 22 64 11tom@alpi.dk
Jesper Hedegaard HansenDepartment Manager+45 96 27 60 22jhh@alpi.dk
Søren Biel SvejstrupTeam Leader+45 96 27 60 71sbs@alpi.dk
Ronni BekkerBranch Manager+45 99 28 78 21ronni@alpi.dk
Jens SallingProject Manager+45 77 30 39 62jsa@alpi.dk
René Huusom MortensenLean & Facility Manager+45 96 27 60 11rene@alpi.dk
Martin Bo BlackKey Account Manager+45 40 84 30 88martin@alpi.dk
Susanne MølstedFreight Forwarder,
Customs Norge
+45 96 27 69 96susanne@alpi.dk
Maja Venø PedersenFreight Forwarder,
Customs Norge
+45 96 27 60 89maja@alpi.dk
Amalie KlosterCustoms Clearance Assistant (maternity leave)+ 45 77 30 39 38ak@alpi.dk
Pernille Skjødeberg NielsenCustoms Clearance Officer+45 77 30 39 45psn@alpi.dk
Tina RosendahlCustoms Clearance Officer+45 77 30 39 47tro@alpi.dk
Lotte HedegaardCustoms Clearance Assistant+45 96 27 69 95lhe@alpi.dk
Andreas Bo AndreassenIT Manager+45 96 27 60 30andreas@alpi.dk
Mette E ThygesenBrand Manager+45 96 27 60 77met@alpi.dk
Troels ZennerSeafreight Procurement Manager+45 99 28 78 18troels@alpi.dk
Jens Anton RahbekSeafreight Development Manager+45 99 28 78 17jar@alpi.dk
Søren JepsenSeafreight Manager, import+ 45 99 28 78 13sje@alpi.dk
Anders Rosendahl PoulsenGroup CFO+45 20 16 86 48arp@alpi.dk
Marianne NielsenCFO+45 96 27 60 70mn@alpi.dk
Annette Skaaning HansenFreight Forwarder, eksport Benelux+45 96 27 69 87ash@alpi.dk
Bianca Reinholt SørensenFreight Forwarder, eksport Benelux+45 77 30 39 54bre@alpi.dk
Morten RasmussenDepartment Manager+45 96 27 60 84mra@alpi.dk
Ulrich LadefogedHead of Logistics & Warehouse+45 41 55 75 20ul@alpi.dk
Martin WintherLogistics Manager+45 96 27 60 37mw@alpi.dk
John LindTerminal Manager+45 25 41 90 69jlt@alpi.dk
Michael FaarupWarehouse Manager+45 61 22 67 37faarup@alpi.dk
Claus GrønskovOperationel Manager +45 30 30 10 37cgr@alpi.dk
Allan Winkel HansenOperationel Manager+45 41 55 75 35awh@alpi.dk
Jan HansenLogistics Coordinator+45 20 80 01 68jha@alpi.dk
Kamilla KristiansenLogistics Coordinator+45 43 41 04 40kamilla@alpi.dk
Reno KrønerTeam Leader, Warehouse+45 41 55 75 33rek@alpi.dk
Kent ChristiansenTeam Leader, Logistics+45 41 55 75 38kch@alpi.dk
Dennis Hjort HansenWarehouse Operatordhh@alpi.dk
Bernt LaierSeafreight Manager, eksport+45 77 30 39 23bl@alpi.dk
Søren JepsenDepartment Manager+45 99 28 78 13sje@alpi.dk
Christian BlemKey Account Manager+45 96 27 60 29cb@alpi.dk
Flemming Bitsch NielsenTeam Leader, Warehouse+ 45 24 61 42 49fn@alpi.dk
Christian DahlWarehouse Manager, National+45 22 65 34 42cda@alpi.dk
Mike LevyWarehouse Assistant, National
Lennert Alslöv JensenWarehouse Manager+45 20 80 01 42laj@alpi.dk
Mette Lindby PedersenOcean Export Manager+45 77 30 39 11mlp@alpi.dk
Anne Roy MadsenFreight Forwarder+45 99 28 78 36arm@alpi.dk
Thomas RæstadTeam Leader,
Freight Forwarder
+45 43 41 04 49tr@alpi.dk
Jens NielsenFreight Forwarder, eksport Tyskland+45 96 27 69 88jens@alpi.dk
Ole H. HansenKey Account Manager+45 99 28 78 22ohh@alpi.dk
Niels MyrupAirfreight Manager+45 99 28 78 02nm@alpi.dk
Allan Rosendahl NielsenFreight Forwarder+45 96 27 60 38arn@alpi.dk
Mark MadsenFreight Forwarder, eksport Tyskland+45 96 27 60 82mma@alpi.dk
Lars-Ole HenriksenProcurement Manager +45 77 30 39 39loh@alpi.dk
Emil Vrbovci DamgaardTrade Lane Manager+45 77 30 39 59emil@alpi.dk
Stefan HermannIT Supporter+ 45 96 27 60 28sh@alpi.dk
Mikkel MortensenIT Supporter+45 96 27 60 12mim@alpi.dk
Aske Dalgaard OlsenFreight Forwarder+45 96 27 60 26aske@alpi.dk
Aske Dalgaard OlsenFreight Forwarder, eksport+45 96 27 60 26aske@alpi.dk
Thomas Jersie LarsenFreight Forwarder, eksport+45 43 41 04 53tl@alpi.dk
Steffen JohansenDepartment Manager+45 96 27 60 15sjo@alpi.dk
Jimmi DaugaardFreight Forwarder, eksport+45 77 30 39 27jda@alpi.dk
Lene AndersenCanteen Manager, Herninglan@alpi.dk
Ad VugsFreight Forwarder, import+45 96 27 60 83adv@alpi.dk
Benny HelanderSoftware Developer+45 77 30 39 20bh@alpi.dk
Britt PedersenFreight Forwarder+45 96 27 60 23bp@alpi.dk
Camilla Søndergaard JensenLogistics Coordinator+45 28 74 60 24camilla@alpi.dk
Benjamin GrønskovLogistics Coordinator+45 27 57 43 86bg@alpi.dk
Chanaporn RasmussenLogistics Assistant
Charlotte GadeCanteen, Herningcg@alpi.dk
Mette HesselundController+45 96 27 69 92mette@alpi.dk
Charlotte Kjær MikkelsenAcc. Receivable ALPI Air & Sea+45 76 77 14 06ckm@alpi.dk
Christian MærskBusiness & Agent Development Manager+45 99 28 78 33 cm@alpi.dk
Jørgen KristensenExport Supervisor+45 77 30 39 17jkr@alpi.dk
Lene HyldgaardFreight Forwarder, eksport+45 99 28 78 19lh@alpi.dk
Liselotte HovgaardFreight Forwarder, import Benelux+45 77 30 39 57lih@alpi.dk
Christian Plambeck KrøjgaardFreight Forwarder, import Benelux & Tyskland+45 96 27 69 80cje@alpi.dk
Frederik ChristoffersenFreight Forwarder, eksport+45 99 28 78 30fc@alpi.dk
Niklas Maul PedersenFreight Forwarder, eksport+45 22 65 34 45nmp@alpi.dk
Sussi Linn AndsbjergFreight Forwarder, eksport+45 77 30 39 41sla@alpi.dk
Chutikarn Meetip ToftlundLogistics Assistant
Claudia Marie ChristesenFreight Forwarder+45 44 22 64 13claudia@alpi.dk
Emil Nørgaard FriisFreight Forwarder, import+45 43 41 04 52enf@alpi.dk
Erik HansenMaintenance, Herning+45 21 25 17 55erik@alpi.dk
Finn LamhaugeWarehouse Assistant
Thomas Jersie LarsenFreight Forwarder+45 43 41 04 53tl@alpi.dk
Frank Hovgaard PalmFreight Forwarder+45 99 28 78 24frank@alpi.dk
Freddie RasmussenWarehouse Manager+45 99 28 78 27lagerodense@alpi.dk
Frederik Damgaard JespersenWarehouse Assistant+45 99 28 78 27lagerodense@alpi.dk
Gerda LaugesenFreight Forwarder+45 99 28 78 09gerda@alpi.dk
Hans Christian PedersenWarehouse Assistant
Jan Lundum DanielsenFreight Forwarder+45 96 27 60 27jan@alpi.dk
Lasse Bundgaard HenriksenFreight Forwarder, import Tyskland+45 77 30 39 33lbh@alpi.dk
Henrik Bech RasmussenFreight Forwarder, eksport+45 99 28 78 15henrik@alpi.dk
Henrik FrederiksenLogistics Assistant
Jan Skovdal HansenFreight Forwarder+45 99 28 78 35jsk@alpi.dk
Jesper Dyrekær NielsenFreight Forwarder+45 43 41 04 47jesper@alpi.dk
Jesper StubkjærFreight Forwarder+45 96 27 69 93js@alpi.dk
John SønderholmFreight Forwarder+45 43 41 04 48john@alpi.dk
Karina K. PetersenAcc. Receivable
ALPI Danmark
+45 76 77 14 07karina@alpi.dk
Kristian BøjgaardFreight Forwarder, import+45 96 27 69 94kristian@alpi.dk
John NielsenFreight Forwarder+45 99 28 78 28jni@alpi.dk
Jørn AndersenFreight Forwarder+45 43 41 04 16ja@alpi.dk
Lena Møller HansenFreight Forwarder+45 44 22 64 15lmh@alpi.dk
Kurt NielsenLogistics Assistant
Laksameephon AndersenLogistics Assistant
Leif Schiøtt MadsenMaintenance, Herning
Lene SonneFreight Forwarding Ass. eksport, Online+45 96 27 60 73lene@alpi.dk
Lis MouritsenCanteen, Herning
Svetlana Nikolaeva PetrovaCanteen, Herning
Lisbeth MortensenFreight Forwarder, import+45 96 27 60 14lisbeth@alpi.dk
Tina A. StigsenFreight Forwarder, import+45 96 27 60 13tas@alpi.dk
Susanne ElstrømAcc. Receivable Administrator+45 77 30 39 16se@alpi.dk
Lone LundAccounts Payable Air & Sea+45 96 27 60 17ll@alpi.dk
Louise Rosenkær HynkemejerDigital Processing WMS+45 77 30 39 63lrh@alpi.dk
Mette MølgaardFreight Forwarder, eksport+45 99 28 78 04mm@alpi.dk
Mads Høi ThomassenFreight Forwarder, eksport +45 77 30 39 12mht@alpi.dk
Dennis Kloster RasmussenFreight Forwarder, eksport+45 77 30 39 08dkr@alpi.dk
Lasse Holbæk NielsenKey Account Manager+ 45 77 30 39 34ln@alpi.dk
Mette Bach BendtsenFreight Forwarder, eksport, Online+45 96 27 69 82meb@alpi.dk
Rasmus AndersenWarehouse Assistant+45 77 30 39 46ran@alpi.dk
Trine BoelFreight Forwarder, import, Online+45 77 30 39 21 tbo@alpi.dk
Mateusz Lukasz VossFreight Forwarder+ 45 43 41 04 58mv@alpi.dk
Mette ThomsenAccounts Payable ALPI Danmark+45 96 27 60 25mt@alpi.dk
Erik MarkFreight Forwarder, import+45 77 30 39 37erm@alpi.dk
Tina StensfeldtPayroll Administrator+45 96 27 60 19tina@alpi.dk
Michal SwierzbinskiWarehouse Assistant
Mikael GrønFreight Forwarder, eksport+45 96 27 60 76mg@alpi.dk
Morten Høgsberg NielsenManaging Director
ALPI Air & Sea A/S
+45 77 30 39 61mhn@alpi.dk
Otto VissingSales Manager,
Fyn, Øst- og Sønderjylland
+45 61 55 70 63otto@alpi.dk
Panita VongvattanakunLogistics Assistant
Erling BækgaardLogistics Assistant
Saengthong Thongloi JensenLogistics Assistant
Christian PedersenFreight Forwarder, import+45 77 30 39 22cp@alpi.dk
Siriwan OlsenLogistics Assistant
Stephan Høj NielsenFreight Forwarder+45 96 27 60 09stephan@alpi.dk
Supharoek BunlertLogistics Assistant
Rikard C. BruunWarehouse Assistant
Susanne JensenLogistics Assistant
Søren Biel SvejstrupTeam Leader+45 96 27 60 71sbs@alpi.dk
Søren MajvangFreight Forwarder, import+45 43 41 04 72sm@alpi.dk
Mikael PhilipDepartment Manager+45 96 27 60 79mph@alpi.dk
Thim Møller NielsenSales Manager,
Nordjylland
+45 21 48 74 34tmn@alpi.dk
Thirachai MatsaphanLogistics Assistant
Tina Hedelund GodskesenOffice Assistant+45 99 28 78 06thg@alpi.dk
Tom AggesenWarehouse Assistant+45 41 55 75 01 ta@alpi.dk
Yvonne Wiuff MarciniakService Assistant
Donatas ZiliusWarehouse Assistant
Anne-Mette Due HussakFreight Forwarding Assistant+45 77 30 39 14 adh@alpi.dk
Joy SørensenFreight Forwarding Assistant+45 43 41 04 41joy@alpi.dk
Birgitte Elbrønd DalagerHR Manager+45 77 30 39 06bed@alpi.dk
Maria MønnicheHR Supporter+45 77 30 39 15maria@alpi.dk
Alex Johnny NielsenMaintenance, Herning
Jens Frederik KongeMaintenance, Padborg
Jane DuedalAccounting Assistant+45 96 27 60 18jd@alpi.dk
Lone Kyed SørensenAccounting Assistant+45 96 27 60 34lks@alpi.dk
Nick NeuwaldWarehouse Assistant
Henning Schmidt JensenWarehouse Assistant
Lars Holger LarsenWarehouse Assistant
Jette Kiel MadsenSales Supporter+45 96 27 69 91jette@alpi.dk
Rabie SalehWarehouse Assistant
Michael PilgaardDigital Processing ADK+45 76 77 14 03pilgaard@alpi.dk
Louise Erlang JensenFreight Forwarder +45 96 27 60 87lej@alpi.dk
Louise Erlang JensenFreight Forwarder+45 96 27 60 87lej@alpi.dk
Nanna KorsagerFreight Forwarder+45 77 30 39 10nk@alpi.dk
Andreas ThorsenFreight Forwarder+45 77 30 39 42at@alpi.dk
Patrick LaursenSoftware Developer+ 45 77 30 39 30pal@alpi.dk
Lærke Schaap JakobsztatFreight Forwarding Assistant+45 77 30 39 36lsj@alpi.dk
Simona Mihaela AlupuluiWarehouse Assistant
Mette Mi BebendorfOffice Assistant+45 77 30 39 50mba@alpi.dk
Pia Kolbe OlsenOffice Assistantpko@alpi.dk
Nichlas Borum MortensenTrainee+45 77 30 39 01nbm@alpi.dk
Camilla Kammersgaard PoulsenFreight Forwarder, import (på barsel)+45 99 28 78 34cap@alpi.dk
Helene Kaae NielsenTrainee, import+45 99 28 78 12hkn@alpi.dk
Lukas Abel PedersenTrainee, import+45 99 28 78 39lua@alpi.dk
Louise Enya JeppesenTrainee, import,
Online
+45 77 30 39 64len@alpi.dk
Marcus WestergaardTrainee, eksport+45 43 41 04 75maw@alpi.dk
Martin Lund PedersenTrainee+45 99 28 78 26map@alpi.dk
Christoffer LeidesdorffMaintenance, Roskilde
Emil Juul JørgensenFreight Forwarder, import+45 96 27 60 86emj@alpi.dk
Jimmi DaugaardFreight Forwarder+45 77 30 39 27jda@alpi.dk
Jonas RosengreenFreight Forwarder+45 43 41 04 71jr@alpi.dk
Magnus SkeemTrainee+45 43 41 04 74ms@alpi.dk
Malou Isabel ParkTrainee, eksport+ 45 77 30 39 58mpa@alpi.dk
Kristian Kjerulff OlsenWarehouse Assistant
Annette B. MunkOffice Assistant+45 43 41 04 42abm@alpi.dk
Christine Østergaard NielsenDigital Processing AAS+45 77 30 39 24 cn@alpi.dk
Mads Nymann JensenSoftware Developer+45 77 30 39 66mnj@alpi.dk
Lars JensenWarehouse Assistant
Tom Otzen HøjDepartment Manager+45 44 22 64 11tom@alpi.dk
Morten RasmussenDepartment Manager+45 96 27 60 84mra@alpi.dk
Jan RasmussenFreight Forwarder+45 77 30 39 29jra@alpi.dk
Christina SundahlOffice Assistant+45 77 30 39 69csu@alpi.dk
Anette Witt Thastrup SmithFreight Forwarder, import+45 76 77 14 02as@alpi.dk
Mikkel LundTrainee, import Benelux & Tyskland+45 77 30 39 74mlu@alpi.dk
Ioan-Romanas AlupuluiWarehouse Assistant
Frank FrislevWarehouse Assistant
Tobias MarkerTrainee, eksport+45 96 27 60 04tma@alpi.dk
Katrine PedersenTrainee, eksport+45 77 30 39 73kpe@alpi.dk
Christina Rex SkovFreight Forwarder+45 70 30 39 13crr@alpi.dk
Mathias MølgaardTrainee+45 77 30 39 52matm@alpi.dk
Dennis Berg AndersenWarehouse Assistant
Milosz PanasikALPI Go Green - Sustainable Operationsmilosz@alpi.dk
Christian MørckWarehouse Assistantlagerodense@alpi.dk
Helene JensenOffice Assistant+45 99 28 78 32hel@alpi.dk
Jon Østergaard NielsenFreight Forwarder+45 77 30 39 43jon@alpi.dk
Oliver Merrild GravesenTrainee+45 96 27 60 16ogr@alpi.dk
Anne BuschOffice Assistant, Odense+45 99 28 78 25anne@alpi.dk
Nikolaj Hagelskjær PoulsenLogistics Assistant
Rasmus Vinbæk StenholtWarehouse Assistant
Jakob Thorvald NielsenFreight Forwarder+45 96 27 69 86jtn@alpi.dk
Emma Skouboe MadsenFreight Forwarder+45 77 30 39 75esm@alpi.dk
Julie Bøge MidtgaardTrainee+45 96 27 69 90jbm@alpi.dk
Nikolaj Lysdal NielsenTrainee, import+45 77 30 39 25nln@alpi.dk
Viktor Svanholm LindLogistics Assistant
Sofie SkovLogistics Assistant
Aksel NissenTrainee, eksport+45 77 30 39 70an@alpi.dk
Julie TimmermannTrainee+45 99 28 78 05jts@alpi.dk
Kasper ArevadTrainee, Online+45 96 27 60 81ka@alpi.dk
Magnus SkotteTrainee+45 77 30 39 56magnus@alpi.dk
Marcus MortensenTrainee+45 77 30 39 28mbm@alpi.dk
Niklas OlesenTrainee+45 70 30 39 67no@alpi.dk
LinQiong ZhugeALPI Go Green - Sustainable Operationslinq@alpi.dk

Find medarbejder



ET GODT RÅD – EN GOD LØSNING?

Find kontaktinformationer på vores medarbejdere ved at vælge en afdeling eller filial i oversigten. Du kan også søge på en bestemt medarbejder via søgefeltet.