Hvor der er vilje, er der en vej
DA EN
  • Biltransport
  • Søfragt
  • Luftfragt
  • Kurer & Pakker
  • Lagerhotel & Pick-pack
  • Salg
  • Rådgivning
  • Messer
  • Administration
  • Direktion & ledelse
  • Terminal
  • FTL
  • Herning
  • Greve
  • Odense
  • Padborg
  • Danmark
  • Norge, Sverige og Finland
  • Spanien og Portugal
  • UK og Irland
  • Benelux og Tyskland
  • Østrig
  • Schweiz
  • Italien
  • Grækenland
  • Tyrkiet
  • Baltikum
  • Frankrig
  • Østeuropa
  • Økonomi
  • IT
  • Reception
  • Kantine
  • Vedligehold
Niels Arne MarkussenAdm. direktør
ALPI Danmark A/S
+45 96 27 60 16nielsarne@alpi.dk
John BlæsbjergAdm. direktør
ALPI Air & Sea A/S
+45 99 28 78 08jb@alpi.dk
Carsten SjørvadØkonomichef +45 96 27 60 18carstens@alpi.dk
René Huusom MortensenAfdelingsleder +45 96 27 60 11rene@alpi.dk
Søren PræstKoncernansvarlig salg og marketing+45 96 27 60 01soren@alpi.dk
Kjeld TygesenFilialleder+45 96 27 60 80kjeld@alpi.dk
Kjeld Tygesen​​Filialleder+45 96 27 60 80kjeld@alpi.dk
Christian JensenAfdelingsleder+45 43 41 04 51christian@alpi.dk
Thomas RæstadSpeditør, import+45 43 41 04 49tr@alpi.dk
Ronni BekkerFilialleder+45 99 28 78 21ronni@alpi.dk
Peter Marcher-BoisenSpeditør, eksport+45 43 41 04 42pmb@alpi.dk
Martin Søby MortensenSpeditør+45 43 41 04 75msm@alpi.dk
Thomas Jersie LarsenSpeditør, eksport+45 43 41 04 53tl@alpi.dk
Frederik Christian TeglmanSpeditørelev, eksport+45 43 41 04 73fct@alpi.dk
Maria Thorø LundSpeditør, import+45 43 41 04 72mtl@alpi.dk
Jesper Dyrekær NielsenAfdelingsleder+45 43 41 04 47jesper@alpi.dk
John SønderholmSpeditør+45 43 41 04 48john@alpi.dk
Anette Puggaard NielsenSpeditør+45 43 41 04 45anette@alpi.dk
Emil Nørgaard FriisSpeditørelev, import+45 43 41 04 52enf@alpi.dk
Joy SørensenSpeditørassistent+45 43 41 04 41joy@alpi.dk
Kjeld Tygesen​Afdelingsleder+45 96 27 60 80kjeld@alpi.dk
Bent Norup AndersenProjektleder+45 76 77 14 08bn@alpi.dk
Anders JørgensenTrafikchef, Norge+45 96 27 69 97anders@alpi.dk
Torben Sass-PetersenSpeditør, Norge+45 96 27 60 74torben@alpi.dk
Susanne MølstedSpeditør, Norge+45 96 27 69 96susanne@alpi.dk
Mette PedersenSpeditør, Norge+45 96 27 60 72mp@alpi.dk
Aase DyhrSpeditør, Norge+45 96 27 60 89aad@alpi.dk
Maja Venø PedersenSpeditør, Norge
(på barsel)
+45 96 27 60 88maja@alpi.dk
Sara Uldall HansenSpeditørelev, Norge+45 96 27 60 35sara@alpi.dk
Mads LehrmannTrafikchef,
eksport Sverige
+45 96 27 69 86mads@alpi.dk
Michael PilgaardSpeditør,
eksport Sverige
+45 76 77 14 03pilgaard@alpi.dk
Søren Herlev PoulsenSpeditør,
import Sverige
+45 96 27 69 90shp@alpi.dk
Louise Erlang JensenSpeditør, Finland
(på barsel)
+45 96 27 60 87lej@alpi.dk
Ole Langtin HansenSpeditør, Finland+45 96 27 60 75ole@alpi.dk
Morten RasmussenAfdelingsleder+45 96 27 60 84mra@alpi.dk
Jan Lundum DanielsenSpeditør+45 96 27 60 27jan@alpi.dk
Michael Juhl JensenSpeditør96276993mjj@alpi.dk
Frederik Baagøe MadsenSpeditør+45 96 27 60 78fbm@alpi.dk
Britt PedersenSpeditør+45 96 27 60 23britt@alpi.dk
Søren Præst‌‌Afdelingsleder+45 96 27 60 01soren@alpi.dk
Mads IisagerSpeditør, eksport+45 96 27 60 05mi@alpi.dk
Casper Ladefoged SørensenSpeditør, eksport+45 96 27 60 07casper@alpi.dk
Kresta FrandsenSpeditør, eksport+45 96 27 60 03kresta@alpi.dk
Peter StensfeldtSpeditør, import+45 96 27 60 02peter@alpi.dk
Jesper Hedegaard HansenAfdelingsleder, import+45 96 27 60 22jhh@alpi.dk
René BertelsenAfdelingsleder, eksport+45 96 27 69 81rb@alpi.dk
Jens NielsenSpeditør,
eksport Tyskland
+45 96 27 69 88jens@alpi.dk
Mark MadsenSpeditør,
eksport Tyskland
+45 96 27 60 82mma@alpi.dk
Christian Plambeck JensenSpeditør,
import Tyskland
+45 96 27 69 80cje@alpi.dk
Søren Biel SvejstrupSpeditør,
import Tyskland
+45 96 27 60 71sbs@alpi.dk
Mikkel MortensenSpeditør,
import Benelux
+45 96 27 69 85mmo@alpi.dk
Annette Skaaning HansenSpeditør,
eksport Benelux
+45 96 27 69 87ash@alpi.dk
Bibi Ringsted MøllerSpeditørelev+45 96 27 69 82bibi@alpi.dk
Marianne M. BoelstoftSpeditør, import 24+
(på barsel)
+45 96 27 60 71mmf@alpi.dk
Janni MortensenSpeditør, import 24++45 96 27 60 81janni@alpi.dk
Lene SonneKontorassistent, eksport 24++45 96 27 60 73lene@alpi.dk
René Husom Mortensen​Afdelingsleder+45 96 27 60 11rene@alpi.dk
Steffen JohansenSpeditør, Portugal+45 96 27 60 15sjo@alpi.dk
Mikael GrønSpeditør, Spanien+45 96 27 60 76mgd@alpi.dk
Anette Witt Thastrup SmithSpeditør, Spanien+45 76 77 14 02as@alpi.dk
Bianca ReinholtSpeditør+45 96 27 60 86bianca@alpi.dk
Aske Dalgaard OlsenSpeditør+45 96 27 60 26aske@alpi.dk
Stephan Høj NielsenSpeditør+45 96 27 60 09stephan@alpi.dk
Niels HansenAfdelingsleder+45 96 27 60 24niels@alpi.dk
Kristian BøjgaardSpeditør, import+45 96 27 69 94kristian@alpi.dk
Lisbeth MortensenSpeditør, import+45 96 27 60 14lisbeth@alpi.dk
Lasse ChristensenSpeditør, import+45 96 27 60 13lc@alpi.dk
Lasse Bækdal BräunerSpeditør, eksport+45 96 27 60 83lasse@alpi.dk
Louise SøbySpeditør+45 96 27 60 20louise@alpi.dk
Søren ClemmensenLogistik & terminalchef+45 43 41 04 54sorenc@alpi.dk
Tiago MarcheziLogistik koordinator+45 43 41 04 56tiago@alpi.dk
Mette Vendel NielsenKontorassistent+45 43 41 04 70mvn@alpi.dk
Kamilla KristiansenKontorassistent +45 43 41 04 40kamilla@alpi.dk
Stéphanie BaustierLogistikassistentelev+45 43 41 04 59smb@alpi.dk
Rabie SalehLagerassistent
Nicolaj HenningsenLagerassistent
Kristian Mike JensenLagerassistent
Dorte MikkelsenSpeditør+45 43 41 04 76dorte@alpi.dk
Lars JacobsenAfdelingsleder+45 99 28 78 26lj@alpi.dk
Nikolaj LipAfdelingsleder+45 99 28 78 23nl@alpi.dk
John NielsenSpeditør+45 99 28 78 28jni@alpi.dk
Anne Roy MadsenSpeditør+45 99 28 78 36arm@alpi.dk
Anne Busch RasmussenKontorassistent+45 99 28 78 25anne@alpi.dk
Jens Ole BligaardLogistik- og terminalchef+45 21 17 87 28job@alpi.dk
Heine KristensenSpeditør+45 96 27 60 34 heine@alpi.dk
Claus GrønskovLogistik koordinator+45 30 30 10 37cgr@alpi.dk
Camilla Søndergaard JensenLogistikøkonom+45 28 74 60 24camilla@alpi.dk
Alex Johnny NielsenLogistikassistent
Erik HansenLagerchef+45 21 25 17 55erik@alpi.dk
Michael FaarupTerminalchef+45 61 22 67 37faarup@alpi.dk
Heini Grønvall AndersenLagerassistent
Rene MølgaardLagerassistent
Søren Nybo KristensenLagerassistent
Jesper OlsenLagerassistent
Kurt NielsenLogistikassistent
Henrik FrederiksenLagerassistent
Rikard C. BruunLagerassistent
Finn LamhaugeLagerassistent
Jonas B. FrankLagerassistent
Hans Christian PedersenLagerassistent
Delberin AziziLagerassistent
Michael Haahr HansenKey Account Manager+45 99 28 78 31mhh@alpi.dk
Jens Anton RahbekAfdelingsleder+45 99 28 78 17jar@alpi.dk
Troels ZennerKey Account Manager+45 99 28 78 18troels@alpi.dk
Laila Alby AndersenKey Account Manager+45 99 28 78 07laila@alpi.dk
Henrik Bech RasmussenSpeditør, eksport+45 99 28 78 15henrik@alpi.dk
Mette MølgaardSpeditør, eksport+45 99 28 78 04mm@alpi.dk
Lene HyldgaardSpeditør, eksport+45 99 28 78 19lh@alpi.dk
Frederik Ørgaard ChristoffersenSpeditør, eksport+45 99 28 78 33fc@alpi.dk
Emil Vrbovci DamgaardSpeditørelev, eksport+45 99 28 78 30emil@alpi.dk
Mikkel Lübker AndersenAfdelingsleder, import+45 99 28 78 13mikkel@alpi.dk
Irma Daugaard JørgensenSpeditør, import+45 99 28 78 12irma@alpi.dk
Lotte Schiøler SchäfferSpeditør, import+45 99 28 78 38lotte@alpi.dk
Morten HüttelSpeditørelev, import+45 99 28 78 34moh@alpi.dk
Niels MyrupAfdelingsleder+45 99 28 78 02nielsmyrup@alpi.dk
Claus LinnemannSpeditør+45 99 28 78 05claus@alpi.dk
Gerda LaugesenSpeditør+45 99 28 78 09gerda@alpi.dk
Jan Skovdal HansenSpeditør+45 99 28 78 35jsk@alpi.dk
Michael Fog PedersenKey Account Manager+45 99 28 78 03fog@alpi.dk
Tina Hedelund GodskesenKontorassistent+45 99 28 78 06th@alpi.dk
Ole H. HansenSpeditør+45 99 28 78 22oh@alpi.dk
Frank Hovgaard PalmSpeditør+45 99 28 78 24frank@alpi.dk
Freddie RasmussenLagerchef
Frederik Damgaard JespersenLagerassistent
Tom Otzen HøjAfdelingsleder+45 44 22 64 11tom@alpi.dk
Kim TremondiSpeditør+45 44 22 64 15kim@alpi.dk
Claudia Marie ChristesenKontorassistent +45 44 22 64 13claudia@alpi.dk
Vibeke OlesenKontorassistent+45 44 22 64 16viol@alpi.dk
Christian BlemTransportkonsulent,
Midt- og Vestjylland
+45 96 27 60 29cb@alpi.dk
Thim Møller NielsenTransportkonsulent,
Nordjylland
+45 21 48 74 34tmn@alpi.dk
Otto VissingTransportkonsulent,
Fyn, Øst- og Sønderjylland
+45 99 28 78 11otto@alpi.dk
Martin Bo BlackKey Account Manager, Sjælland+45 43 41 04 46martin@alpi.dk
Toke HegnslundKey Account Manager, Sjælland+45 43 41 04 79toke@alpi.dk
Peter Stensfeldt‌‌Key Account Manager+45 96 27 60 02peter@alpi.dk
Michael Haahr Hansen​Key Account Manager+45 99 28 78 31mhh@alpi.dk
Michael Fog Pedersen​Key Account Manager+45 99 28 78 03fog@alpi.dk
Laila Alby AndersenKey Account Manager+45 99 28 78 07laila@alpi.dk
Mette E ThygesenKoordinator+45 96 27 60 77met@alpi.dk
Maria LundagerSalgssupporter+45 96 27 60 00maria@alpi.dk
Jette Kiel MadsenSalgssupporter+45 96 27 69 91jette@alpi.dk
Karl ChristensenAfdelingsleder,
rådgivning, told og claims
+45 96 27 69 95karl@alpi.dk
Ole Langtin Hansen‌‌Speditør / Webbooking+45 96 27 60 75ole@alpi.dk
Ann Lind KirkegaardSpeditør, told og rådgivning+45 96 27 60 85ann@alpi.dk
Marianne NielsenController+45 96 27 60 70mn@alpi.dk
Karina K. PetersenDebitorer, ALPI DK+45 76 77 14 07karina@alpi.dk
Charlotte Kjær MikkelsenDebitorer, ALPI AAS+45 76 77 14 06ckm@alpi.dk
Lone LundKreditorer, ALPI AAS+45 96 27 60 17ll@alpi.dk
Mette ThomsenKreditorer, ALPI DK+45 96 27 60 25mt@alpi.dk
Mette HesselundUdenlandske debitorer+45 96 27 69 92mette@alpi.dk
Tina StensfeldtLøn+45 96 27 60 19tina@alpi.dk
Andreas Wallenius PadeAdm. medarbejderawp@alpi.dk
Andreas Bo AndreassenIT chef+45 96 27 60 30andreas@alpi.dk
Anders Ryder ØstergaardIT Support +45 96 27 60 12ao@alpi.dk
Anette FriskKantineleder,
Herning
+45 96 27 69 99frisk@alpi.dk
Charlotte GadeKantineassistent, Herningcg@alpi.dk
Karl Kristian LindholmVedligehold, Herning
Leif Schiøtt MadsenVedligehold, Herning
Jens KristensenVicevært, Greve
Christina Rex RindomSpeditørelev+45 99 28 78 32crr@alpi.dk
Caroline Græm FrederiksenToldelev+45 96 27 60 39cgf@alpi.dk
Tatiana MaulSpeditørelev+45 99 28 78 16tatiana@alpi.dk
Nicklas Overgård JensenLogistikassistent
Anna Louise RasmussenSpeditør-assistent+45 96 27 60 36alr@alpi.dk
Allan Rosendahl NielsenSpeditørelev+45 96 27 60 38arn@alpi.dk
Constantin AgehelescuLagerassistent
Michal SwierzbinskiLagerassistent
Søren RahbekLogistikassistent
Anders RosenkildePraktikant
Ken ChristiansenLagerassistent
Thomas Jersie LarsenSpeditør+45 43 41 04 53tl@alpi.dk
Frederik Christian TeglmanSpeditørelev+45 43 41 04 73fct@alpi.dk
Dennis RydbergSpeditør, import+45 96 27 60 04dennis@alpi.dk
Alessia ContentiKantine-medhjælper,
Herning
Lars JensenLagerassistent

Find medarbejder



ET GODT RÅD – EN GOD LØSNING?

Find kontaktinformationer på vores medarbejdere ved at vælge en afdeling eller filial i oversigten. Du kan også søge på en bestemt medarbejder via søgefeltet.