TYSKLAND
ALPI tilbyder transporter af part- og fullloads samt stykgods til og fra Tyskland. Via et tæt samarbejde med vore lokale agenter tilbyder vi flere ugentlige afgange til og fra hele Tyskland med en vejledende transporttid på 24 til 48 timer. Vi tilbyder også inter Europæiske transporter til og fra Tyskland.

Se kontaktoplysninger nedenfor.
Herning – import
Stacks Image 18351
Jesper Hedegaard
Hansen
Afdelingsleder

jhh@alpi.dk
9627 6022
Stacks Image 31091
Christian Plambeck
Jensen
Speditør

cje@alpi.dk
9627 6980
Stacks Image 17555
Janni
Mortensen
Speditør, 24+

janni@alpi.dk
9627 6081
Stacks Image 18372
Marianne M.
Boelstoft
Speditør, 24+

mmf@alpi.dk
9627 6071
Herning – eksport
Stacks Image 18425
René
Bertelsen
Afdelingsleder

rb@alpi.dk
9627 6981
Stacks Image 18432
Jens
Nielsen
Speditør

jens@alpi.dk
9627 6988
Stacks Image 48056
Lene
Sonne
Kontorassistent, 24+

lene@alpi.dk
9627 6073
Stacks Image 18523
Mark
Madsen
Speditør

mma@alpi.dk
9627 6082
Greve
Stacks Image 21101
Kjeld
Tygesen
Filialleder

kjeld@alpi.dk
9627 6080
Stacks Image 21109
Christian
Jensen
Afdelingsleder

christian@alpi.dk
4341 0451
Stacks Image 34172
Frederik Christian
Teglman
Speditørelev, export

fct@alpi.dk
4341 0473
Stacks Image 21123
Thomas Jersie
Larsen
Speditør, eksport

tl@alpi.dk
4341 0453
Stacks Image 15527
Søren Lundsgaard
Majvang
Speditør, import

slm@alpi.dk
4341 0474
Stacks Image 34153
Maria Thorø
Lund
Speditør, import

mtl@alpi.dk
4341 0472
Stacks Image 34160
Joy
Sørensen
Speditørassistent

joy@alpi.dk
4341 0441