ITALIEN
ALPI er - og har gennem en lang årrække været - markedsførende på transporter til og fra Italien. Vi kører fra Italien mindst 2 gange i ugen med stykgods og efter behov med delpartier og hele læs.
Vores set up er særdeles stabilt og kendetegnet ved korte transittider. Vi servicerer nogle af Danmarks mest succesrige virksomheder og fragter stort set alle former for gods som f.eks. maskiner, tekstiler, vin og fliser.
 
ALPI tilbyder transport på landevej samt intermodale transporter (via bane), og har aktuelt terminaler i følgende Italienske byer: Milano, ­Como,­ Vicenza,­ Reggio Emilia,­ Prato og Civitanova Marche.
 
Se kontaktoplysninger nedenfor.
Herning
Stacks Image 18879
Niels
Hansen
Afdelingsleder

niels@alpi.dk
9627 6024
Stacks Image 18886
Kristian
Bøjgaard
Speditør, import

kristian@alpi.dk
9627 6994
Stacks Image 18893
Lasse Bækdal
Bräuner
Speditør, export

lasse@alpi.dk
9627 6083
Stacks Image 18900
Lasse
Christensen
Speditør, import

lc@alpi.dk
9627 6013
Stacks Image 18907
Lisbeth
Mortensen
Speditør, import

lisbeth@alpi.dk
9627 6014
Greve
Stacks Image 22522
Kjeld
Tygesen
Filialleder

kjeld@alpi.dk
9627 6080
Stacks Image 22531
Jesper Dyrekær
Nielsen
Afdelingsleder

jesper@alpi.dk
4341 0447
Stacks Image 58836
Emil Nørgaard
Friis
Speditørelev

enf@alpi.dk
4341 0452
Stacks Image 22543
Anette Puggaard
Nielsen
Speditør

anette@alpi.dk
4341 0445
Stacks Image 22550
John
Sønderholm

Speditør

john@alpi.dk
4341 0448